Tartu Loomemajanduskeskuse uudiskiri nr 2/2020

21. aprill 202

LMK koolituse bänner

LMK x Digiturunduse koolitus

Tartu Loomemajanduskeskus alustab maikuus veebikoolituste sarja “LMK x Digiturundus”, mille käigus jagavad erinevad oma ala spetsialistid ning praktikud nõuandeid sotsiaalmeedia turunduse ja e-ekspordi teemadel. Kiiresti muutuvas maailmas kasvab vajadus veebis tegutsemise oskuste järele ning antud sari pakubki võimalusi täiendada oskuseid sotsiaalmeedia turunduse ja kommunikatsiooni, Google Adsi ning Amazoni keskkonna kasutamisel.

8. mai 11-13.30 Kuidas koostada pressiteateid ja suhelda meediaga?
Koolitaja Katrin Tegova

15. mai 11-13.30 Kuidas turundada edukalt Facebookis ja Instagramis?
Koolitaja Katrin Tegova

Katrin Tegova on pikaajalise kogemusega kultuuriturundaja. Turunduse vallas kuuluvad tema portfelli sellised suurüritused nagu Draama festival, Leigo festival ja rahvusvaheline robootikafestival Robotex. Praegu töötab Katrin turundus- ja kommunikatsioonijuhina Tartu Loomemajanduskeskuses ja Sõltumatu Tantsu Laval.

22. ja 29. mai 11-13.30 Kuidas Google Ads aitab sul jõuda õigete klientideni?
Koolitaja Kadri Ronk

Kadri Ronk on digiturunduse spetsialist, kelle tugevuseks on PPC (pay-per-click) turundus. Hetkel on Kadri ettevõttes Click & Grow digiturundusjuht.

5. juuni 11-14.30 Kuidas hinnata Amazonis müümise potentsiaali ja teha turu-uuringuid?
Koolitaja Mihkel Moosel

Mihkel Moosel on Eesti üks edukamaid amazonimüüjaid ja Eesti amazonimüüjate kogukonna üks eestvedajatest. Ta on e-kaubandust maailma suurimas e-kaubamajas, Amazonis, teinud tänaseks kokku üle nelja aasta.

Kõik koolitused toimuvad reedeti algusega kell 11.

Koolituste hind on kokku 78 EUR (sisaldab käibemaksu), LMK vilistlastele ning rentnikele kehtib soodustus -50% ning LMK inkubantidele on koolitus tasuta.

Kursus on mõeldud tervikuna, kuid osaleda võib ka üksikutel valitud koolitusel. Koolitused sisaldavad teooriaosa ja praktilisi nõuandeid ning soovitusi, mida osalejad saavad kasutada enda ettevõtte, toodete või teenuste turundamisel ja müügil.

Sügisel 2020 jätkub “LMK x Digiturundus” koolitus, kus keskendutakse müügiplatvormile Etsy. Koolituse teisest osast teavitame augustikuus.

Tartu Loomemajanduskeskuse inkubatsiooni on oodatud nii loomemajanduse alustavad ettevõtted kui ka tegutsevad ettevõtted, kes soovivad oma äriplaani uuendada või uusi tooteid ja teenuseid turule tuua. Loomeinkubaatorisse sisenenud ettevõtjale pakub LMK tuge oma ettevõtte käivitamisel ning arendamisel.

Koolituse kohta loe lähemalt SIIT

LMK inkubatsiooni bänner

Tule LMK inkubatsiooni!

LMK tugiteenused:

1) igakuised ettevõtlusalased konsultatsioonid;
2) mentornõustamine kas oma loomevaldkonna eksperdilt või ärimentorilt;
3) ettevõtlusalased koolitused ja seminarid;
4) ruumide rentimine soodustingimustel;
5) ühisturundus;
6) lisateenuseid nagu personaalsed mentorid välismaalt, messide ja kontaktreiside toetust saavad tugeva ekspordipotentsiaaliga inkubatsioonis olevad ettevõtted.

Inkubatsiooniteenuse hind kuus 39 eurot (sh käibemaks).

NB! Sellel kevadel LMK inkubatsiooniga liitujale on koolitus “LMK x Digiturundus” tasuta.

Loe inkubatsiooni kohta lähemalt SIIN

LMK inkubatsiooniga liitumise avalduse leiad SIIT

Foto: Pihel Saatmann (mänguarendaja), Kati Mäesaar (meeskonna juht), Kristina Kutsar (eripedagoog). Foto autor Johan-Paul Hion.
Fotol on Pihel Saatmann (mänguarendaja), Kati Mäesaar (meeskonna juht), Kristina Kutsar (eripedagoog). Foto autor Johan-Paul Hion.

Tartu Loomemajanduskeskuse uus ettevõte A Story

Meil on hea meel teatada, et Tartu Loomemajanduskeskuse inkubatsiooni tuleb uus alustav ettevõte A Story, kes osales ka selle aasta Ajujahil. Nad olid üks top 30 tiimist ning neid valiti ka 5 parima sotsiaalse ettevõtte hulka. A Story’le andis Ajujahil sel aastal ka LMK oma eriauhinna, milleks on 1-aastane inkubatsioonipakett.

A Story arendab rakendust 5-9 aasta vanuste laste jutustama õpetamiseks animeeritud pildiseeriate abil. Loojutustamise oskus on oluline, sest see on põhiline suhtlemise viis ja mõjutab nii koolis kui hiljem tööelus hakkamasaamist. Samuti tekitab lugude rääkimine heaolutunde nii loo jutustajale kui kuulajale. Suulist lugude jutustamise oskust tuleb aga hakata õpetama juba enne kooli, kuna see ei kujune ligi 60% lastest iseenesest. Uuringud näitavad, et tehnoloogia kasutamine motiveerib lapsi ja aitab neil tõhusamalt õppida. Rakenduse sisuks on lasteraamatute illustraatori joonistatud pildiseeriad, mille me animeerime. Nende põhjal saavad lapsed lugusid salvestada, kuulata ja kirjutada. Hetkel arendab A Story rakenduse prototüüpi koosloome projektis, kuhu kuuluvad Tallinna Ülikool, Startup Estonia, HITSA ja haridusasutused.

A Story meeskonnas on 5 särasilmset liiget, kes soovivad, et laste eludes oleks rohkem lugude jutustamist: Kati Mäesaar (meeskonna juht), Kristina Kutsar (eripedagoog), Eliise Vahi (lasteraamatute illustraator), Pihel Saatmann (mänguarendaja) ja August Varustin (animaator).

Vaata lähemalt A Story  kohta SIIT

FB leht