Tartu Loomemajanduskeskus

HackThatFashion Workshop: Tools for the Fashion Industry. Tech & Digitalization

Bänner: HackThatFashion

Tartu Loomemajanduskeskus kutsub 25. aprillil kell 18 moedisainereid ja digitaalse moe huvilisi online-töötuppa “Tools for the Fashion Industry: Tech & Digitalization”, kus räägitakse moe digitaliseerimisest ja sellega seotud väljakutsetest moeettevõtluses.

Tartu Loomemajanduskeskuse juht Külli Hansen kommenteerib: “Antud töötoas esitleme kolme riigi (Eesti, Kreeka, Hispaania) ühistööna valminud veebikeskkonda, kust moeloojad leiavad digitaalseid abivahendeid oma ettevõtte arendamiseks.

Töötuba toimub projekti HackThatFashion raames ja seda rahastab Creative Europe programm. Nii kogu projekti kui ka töötoa eesmärk on toetada moevaldkonnas tegutsevaid ettevõtjaid aidates neil oma äritegevust analüüsida, hinnata innovatiivsust ja keskkonnateadlikkust ning teha ettevõttele kasu toovaid uuendusi. Veebiprogrammis on toodud lihtsalt kasutatavad mudelid ja küsimustikud, mis aitavad moeettevõtjatel planeerida ja ellu viia arenguhüpet digitaliseeritud ja säästliku tootmise poole. Ootame osalema kõiki moeloojaid, kes soovivad rohkem teada saada digitaliseerimisega seotud väljakutsetest moemaailmas.“

Töötoa kõrghetkeks on külalisesineja, kelleks on tunnustatud Austria disainer Julia Koerner. Julia kasutab rõivaid disainides 3D printimist ning on arendanud välja äärmiselt huvitava ja omanäolise käekirja. Ta on osalenud mitmetes väga eriilmelistes projektides, kuid üks tema viimaseid edulugusid on seotud Hollywoodiga. Nimelt osales Julia Marvel stuudio filmi ”Must Panter: Wakanda igaveseks” kostüümide loomisel, tiimi tööd tunnustati 2023. aastal kostüümide Oscari preemiaga.

Töötuba on inglise keeles. Töötoas osalemine on tasuta, kuid eelnevalt tuleb end registreerida.

Registreerimine:
 

Projekti HackThatFashion eesmärk on pakkuda moeloojatele ja disaineritele praktilisi meetodeid ja tööriistu tehnoloogiliste lahenduste kasutuselevõtmiseks oma tegevusvaldkonnas, mis aitavad kaasa valdkonna ettevõtete jätkusuutlikkusele ja kasvule. Projekti juhivad kogenud omaala eksperdid: Envolve Entrepreneurship (Kreeka), IED Istituto Europeo di Design (Hispaania) ja Tartu Loomemajanduskeskus (Eesti). Projekti sihtgrupiks on eelkõige Euroopa väikese- ja keskmise suurusega disaini- ja moe valdkonna ettevõtted. Projekti kestel töötatakse partnerite koostöös ühiselt välja disainmõtlemise meetodid ja tööriistad ning julgustatakse moedisainereid neid senisest enam oma töös rakendama. Projekti kaasrahastab Loov Euroopa programm.

Logo