Tartu Loomemajanduskeskus

LMK logo

Tartu Filmifond on asutatud aastal 2015 ning on pühendunud filmitegijate toetamisele ja filmikultuuri edendamisele Tartus ja Lõuna-Eestis. Alates oma loomisest on fond võtnud südameasjaks pakkuda  tuge filmiprojektidele ning filmitegijatele. Kaheksa tegevusaasta jooksul on fond panustanud juba üle 30 filmi valmimisse, mis igaüks oma unikaalsel moel rikastab Eesti filmivaldkonda ning tutvustab Lõuna-Eestit läbi erinevate ekraanilugude.

Tegevused: filmifondi tegevus hõlmab mitmekülgset tuge filmitegijatele, sealhulgas rahalist abi, nõustamist projektide arendamisel, tuge võttekohtade ja kohalike teenusepakujate leidmisel. Lisaks osaleb fond rahvusvahelistel filmimessidel Londonis, Berliinis ja Cannes’is, korraldab koolitusi ja tutvusmisreise, et tugevdada kohalikku filmikogukonda ja tõsta teadlikkust Lõuna-Eestist kui filmiregioonist.

Vaata ka:

 

Partnerid: fond teeb tihedat koostööd Lõuna-Eesti kohalike omavalitsuste ja kultuuriorganisatsioonidega, samuti filmiharidust pakkuvate kõrgkoolidega, ettevõtjatega  ja teiste filmifondidega.

Vaata ka:

Rahvusvaheline koostöö: Tartu filmifond on üle-Euroopaliste filmivõrgustike

 

ROHKEM INFOT: tartufilmfund.ee

Tartu Filmifond