Tartu Loomemajanduskeskus

LMK logo

CREATIVE Bridge

Projekti kogueelarve: 211816.12 €
Kestus: 14 kuud, 01.06.2024 – 30.07.2025
Juhtpartner: Sihtasutus Tartu Loomemajanduskeskus (Eesti)
Partnerid: The Baltic Institute of Finland (Soome)

Creative Bridge projekt on suunatud 18-25-aastastele loomingulistele noortele, kes asuvad kaugemates Lõuna-Eesti ja Kesk-Soome maapiirkondades. Loomemajanduse ettevõtluse arendamisele keskenduva koolitusprogrammiga tõstame noorte olulisi oskusi ja teadmisi, mis on vajalikud, et siseneda oma ideega ettevõtlusesse. 

Euroopa Liidus ja Põhjamaades on noorte ühiseks väljakutseks vastava töökogemuse puudumine, piiratud töövõimalused ja oskuste mittevastavus. Tööpuuduse probleem on eriti terav vähem konkurentsivõimelistes piirkondades, näiteks Lõuna-Eestis ja Soome maapiirkondades. Maapiirkondades on paljudel noortel praktilised oskused loomingulistes valdkondades, kuid sageli jääb puudu oskustest kujundada oma idee jätkusuutlikuks ja vastupidavaks äriks. 

Creative Bridge’i projekti põhitegevuseks on ettevõtluse koolitusprogramm, mille eesmärgiks on julgustada alla 25-aastaseid noori tegutsema ettevõtluses. Projektis toimub kaks 4-kuulist koolitusprogrammi, mis annavad osalejatele ärimaailmas tegutsemiseks teadmisi ja oskuseid.

Projekti peamisteks aspektideks on – ettevõtlik mõtteviis, ärimudeli arendamine ja roheline disain.

Kliki siia, et registreeriuda koolitusprogrammi I vooru (september  – detsember 2024) 

Kliki siia, et registreeruda koolitusprogrammi II vooru (veebruar – mai 2025)


Kontakt: Ederi Ojasoo, ederi.ojasoo@gmail.com
Projekti kaasrahastaja on Kesk-Läänemere programm, https://centralbaltic.eu/