Tartu Loomemajanduskeskus

LMK logo

Tartu disaini päev

Rahastusprogramm: Tartu linn
Projekti kogueelarve: 2495 eur
Projekti periood: 01.02.2024 – 30.06.2024
Juhtpartner: Mittetulundusühing Eesti Moe Festival
Partnerid: HOPP DISAIN Galeriipood ja Tartu Loomemajanduskeskus

Projekti üldeesmärgiks on väärtustada ja tutvustada laiemale avalikkusele Tartu ja Lõuna- Eesti kohalikke disainereid ning väiketootjate jätkusuutlikku loomingut tuues kokku erineva valdkonna disaini loojad ja tarbijad. 9. juunil 2024 Antoniuse õuel toimuv disainiturg „Tartu disaini päev“ annab võimaluse Tartu disaineritele enda loometööd tutvustada avalikkusele ning samuti korraldatakse harivaid ning kohalikku disaini väärtustavaid arutelusid. Päeva üldiseks teemaks on pärand disain ja jätkusuutlikkus.

Tegevused:

  • Tartu disainerite ja nende toodete ning loomingu tutvustamine avalikkusele ja teistele disainerite. Eesmärk on näidata, et Tartu linnas ja Tartumaal on väga omanäolisi ja toredaid disainereid. Teiselt poolt on eesmärk luua disainerite vahel kontakte ja võrgustikke, et sünniksid uued koostööprojektid, disainerid tutvuksid üksteisega ja leiaksid võimalusi omavaheliseks koostööks.
  • Käsitöö ja disainioskuste õpetamine. Pakume läbi õpitubade seda võimalust kõikidele päeva külastavatele huvilistele. Õpitoad on valitud selle järgi, et need pakuksid käelise tegevuse võimalusi, annaksid infot jätkusuutlikust ja kestlikust maailmavaatest ning õpetaksid ka tehnilisi oskuseid.
  • Disainiturg, disainesemete müük. Päeva raames toimub disainiturg, kus müüakse eriilmelist disaini, mille algideed võivad pärineda nii pärandkultuurist ja tehnoloogiast kui kaasaegse funktsionaalse jätkusuutliku disaini põhimõtetest lähtuvalt. Unikaalsete ja eriliste kohalike disaintoodete kõrva saavad külastajad osta soodsamalt ka disainerite ja käsitöömeistrite näidis- ja prototüüptooteid ning ka lõpumüügi kaupu. Üks ürituse eesmärke on muuhulgas ka murda tabusid, et disaintooted on alati kallid. Üritusele on oodatud ka selliseid tooteid, mida disainerid on valmis erinevatel põhjustel kas ära andma, vahetama või ka müüma odavama hinna eest. Kutsume disainipäevale osalema ka teise ringi butiikpoode ja tutvustame ettevõtjad, kes on valmis rõivaid parandama või klientide vanadest riietest uusi looma.

Disainiturul osalemiseks palun registreerida SIIN kuni 12. maini 2024.

Kauplemise reeglid leiad SIIT.

Rohkem infot:
Külli Hansen
Tartu Loomemajanduskeskus SA
+372 5106865
Kylli@lmk.ee
www.lmk.ee