Tartu Loomemajanduskeskus

LMK logo

Tartu Loomemajanduskeskus jagas loovsiile!

DSC_9254

7. septembril jagas Tartu Loomemajanduskeskus “Siilid ämbris” peol loovsiile oma inkubantidele 2022. aasta tegevuse eest ning välja anti ka parima ämbriloo ehk naljaka ebaõnnestumise loo eest Kuldne Ämber. 

Aasta ettevõtteks valiti Köömen MTÜ ja Dan Prits. Köömen tegi 2022. aastal LMK inkubantidest suurima müügitulemuse. Köömen on erinevate kultuuride miksija ja ühendaja, kes teeb seda igapäevaselt Tartu südalinna väikses kohvikus Küütri tn 2 (minge kindlasti proovima!) Tänu Köömenile saavad tartlased maitsta idamaiseid autentseid hõrgutisi, mis valminud Süüria, Palestiina, Ukraina jt kokkade poolt.

Aasta uustulnuk 2022 on BIBIX OÜ ja Airi Saago. Bibix tegi suurima käive 2022. aastal ning on loonud 5 püsivat töökohta enda ettevõttes. Vaatamata sellele, et Airi valdab ise igat töölõiku oma ettevõttes, on ta just viimase aastaga arendanud endas juhioskusi ja tegeleb igapäevaselt tootmisprotsessi efektiivsemaks muutmisega.

Aasta eksportija loovsiili pälvis Scopus Studio ja Kirke Leinatamm. Kirke on mitmekülgne ja andekas loomeettevõtja, kellel mõttes ja käsil mitmeid uusi algatusi. LMK inkubandid said Kirkega koostöös näidata oma moekunsti digilahendusi selle aasta märtsis sTARTUp Day-l. Valdav osa töödest toimub aga Eestist väljaspool ja seetõttu on ka Kirke ettevõte Scopus Studio 2022. aasta müügitulu 90% ulatuses eksportkäive.

Aasta tegu 2022 on Mairit Paluvee ning Ateljee Mandil muusikalavastuse “Lotte ja vana õunapuu saladus” kostüümide valmistamise, etenduse teenindamise ja kogu kostüümiala projekti juhtimise eest. Lisaks etendus sTARTUp Dayl augustis 2022 Tartu Loomemajanduskeskuse poolt tellitud ühekordne lavashow “Uued perspektiivid: lavashow kasutatud kostüümide taaselustamiseks”. Show oli loodud spetsiaalselt festivali jaoks ning juhindus soovist anda taaskasutuse kaudu uus elu kostüümidele, mis said esialgu loodud Mairiti poolt täiesti teise konteksti ja eesmärgi jaoks. Karakterid, keda näha sai sTARTUp Day pealaval, olid kõrvaltegelased muusikalavastuses “Lotte ja vana õunapuu saladus”.

Aasta siiliks (kes kõiki tagant torgib ja motiveerib) valiti LMK konsultant Juta Kuhlberg, kes on läbi aastate meie inkubantidele toeks olnud ning alati väärt nõu ja jõuga ettevõtteid toetanud.

Kuldse Ämbri pälvis AudioCat tiim hullumeelse ja absurdse loo eest, kuidas raha võib inimesed ja head kolleegid täiesti pöördesse ja tülli ajada.