Tartu Loomemajanduskeskuse uudiskiri nr 1/2020

9. aprill 2020

uudiskirja päise pilt

Hea uudiskirja lugeja!

Tartu Loomemajanduskeskus alustab sellel kevadel infokirja väljaandmist. Hoiame Teid jooksvalt kursis kõigi LMK uudistega ning samuti anname ülevaate meie inkubatsioonis olevatest ettevõtetest. Loodame, et see on põnev ja inspireeriv lugemine, eriti täna, kui sotsiaalne suhtlus saab eriolukorra tõttu peamiselt toimuda vaid digitaalsel teel.

Kui Teil on uudiseid, mida soovite loomemajanduse kogukonnaga jagada, palun kontakteeruge infokirja toimetaja Katrin Tegovaga aadressil katrin@lmk.ee.
Infokiri ilmub kaks korda kuus ning sellega saab liituda alloleval lingil.

Head lugemist, ilusaid pühi ja hoidke end!
Kristiina Reidolv, LMK juht

Liitu uudiskirjaga SIIN

Foto: Estonian Fashion Festival 2020

Estonian Fashion Festival 2020 valis välja parimad moeloojad, kes pääsevad juunis moeetendustele

Estonian Fashion Festival valis aprilli alguses žürii kaasabil välja need noordisainerid, kes pääsevad juunis oma kollektsioone näitama suurejoonelises otseülekandes. Edasi pääsevad juba tuntud disainerid nagu Cärol Ott, Annika Kiidron, Kairi Lentsius, Vilve Unt, Katrin Aasmaa jpt.

Juba kolmandat aastat järjest toimuv Estonian Fashion Festival on välja kasvanud Tartu Loomemajanduskeskuse, Kõrgema Kunstikooli Pallas ja TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia viljakast koostööst. Festivali põhiprogrammi moodustavad kolm omanäolist noorte disainerite loomingut tutvustavat moeetendust: Mood-Performance-Tants, OmaMood ja Antoniuse moeetendus.

Mood-Performance-Tants on Kõrgema Kunstikooli Pallas moeetendus aastast 1998. Esitletakse tekstiiliosakonna tudengite töid, kuid kandideerima oodatakse ka vabakutselisi disainereid ning teiste kõrgkoolide õpilasi. MPT ühendab kunstipärase moe, tantsu ja performance’i dekoratsioonide ning muusikalise taustaga.

OmaMood on TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia moeetendus, mille eesmärgiks on tuua vaatajani traditsioonilise käsitöö elemendid modernses võtmes. Moeetendusega korraldamisega soovitakse populariseerida rahvuslikust käsitööst inspireeritud rõivaste kandmist ning näidata, kuidas on võimalik käsitööpärandit kaasajastada.

Antoniuse Moeetendus on Tartu Loomemajanduskeskuse moeetendus, mis keskendub ready-to-wear kollektsioonidele. Etenduse eesmärk on viia disainer kokku ettevõtjatega. Antoniuse Moeetendus aitab noortel disaineritel areneda ja mõista loometegevuse kõrval ka tootmisprotsessi, ekspordivõimalusi ning brändi loomisega ja turundamisega seotud vajadusi.

Sellel aastal võttis Eff disainerite konkursi raames vastu rekordilised 64 avaldust. Edasi pääsevad 31 disainerit, kelle loomingut saab näha juunis Lõuna-Eesti eri paigust üles võetava videopildi vahendusel. Edasipääsenud moedisainerid hakkavad nüüdsest järgnevate kuude jooksul lõpetama oma kollektsioone ning valmistuma moeetendustel osalemiseks.

Kavas on: 10. juunil Mood-Performance-Tants, 11. juunil OmaMood

ja 12. juunil Antoniuse moeetendus.

LOE LÄHEMALT SIIT

Foto: Estonian Fashion Festival 2020

Estonian Fashion Festival loob veebipõhise moekogukonna

Seoses ülemaailmse COVID-19 viiruse laialdase levikuga, otsustas MTÜ Eesti Moe Festival korraldada selleaastane Estonian Fashion Festival otseülekande vahendusel. Uus kontseptsioon näeb ette ka YouTube videokeskkonna arendust ja otseülekande näitamist rahvusvahelisel areenil.

Estonian Fashion Festival 2020 oli planeeritud toimuma 9.-14. juunil Tartus. Esialgselt umbes 1500 inimesega planeeritud rahvusvaheline 5-päevane festival ei saa käesolevat eriolukorda arvestades senise kontseptsiooniga edasi minna. Seetõttu loodi Tartust üle-eestilist moekogukonda ühendavale festivalile uus kontseptsioon, mis näeb ette investeerimist videokeskkonda. Kavas on näidata kolme moeetendust otseülekande vahendusel 10.-12. juunil.

Foto: Etnowerk

Tartu Loomemajanduskeskuse inkubant Etnowerk ootab kõiki kudumeid tellima!  

Soovid kudumit osta, aga tahad enne selga proovida?

Etnowerk saadab kõigile soovijaile kudumid proovimiseks pakiautomaati TASUTA!

Tutvu kudumitega SIIN

Etnowerki koduleht

Head Psühhoteeki sõbrad!

Hetkel on füüsiline Psühhoteeki plaadipood eriolukorra tõttu teadmata ajaks suletud. Samuti on ära jäänud kõik muud Psühhoteegi avalikud tegevused – plaadimängimised ja muusikalised loengud. Sestap kutsub Ahto Külvet kõiki üles toetama sõltumatuid pisiplaadipoode, näiteks soetama Psühhoteegist vinüülplaate, tellima endale virtuaalne DJ-set või muusikaline loeng failina.

Üle 15€ ostu korral on post Eesti piires tasuta (Omniva pakiautomaat).

Tartu piires tuuakse soovi korral plaadid kokkulepitud kohta.

Osa Psühhoteegis müügil olevatest plaatidest on näha Discogs keskkonnas.

Kõik seal näha olevad plaadid saab osta ka otse minu käest, selleks ei pea Discogs keskkonda kasutajat tegema. Psühhoteegis kohapeal on veel umbes 3000 plaati ja uute plaatide lisamine Discogsi käib jooksvalt.

Soundcloudis on kuulamiseks näiteid Psühhoteegis saada olevast helivaramust (üle 100 helifaili) – raadiosaated, haruldasi heliplaate, ESTICAt, loodushelisid, luulekogusid, helipõimikuid ja kõiksugu vinüülidelt digitaliseeritud kummalist muusikat.

Tervist ja kuulamiseni!

Psühhoteek Discogsi keskkond

Psühhoteek Soundcloudis

Psühhoteeki Facebook