Tartu Loomemajanduskeskuse uudiskiri nr 3/12.05.2020

 

uudiskirja päise pilt

Eesti suurim MODELLICASTING ootab teid Eff 2020 moeetendustele särama!

Foto: Estonian Fashion Festival 2020

Estonian Fashion Festival 2020 kutsub üles kõiki, kellel on soov osa saada aasta ühest vingeimaist moesündmusest ning näidata lavadel tõusvate talentide moeloomingut. Vanus, rõivanumber ega kogemus pole olulised, oluline on vaid äge suhtumine. Enne moeetendusi teeme proove, et vajadusel saaks õppida õiget modellikõnnakut.


Modellina saab tähelepanu kogu Baltikumist, sest kõiki moeetendusi kantakse üle lisaks Effi enda kanalitele ka otseülekandena nii Eesti, Läti kui ka Leedu Delfis ning L’Officiel Baltics veebilehel. Seega võib valmistuda enneolematuks kogemuseks.

Hoolitsetakse ka selle eest, et modellid oleksid hästi hoitud. Modellidega töötavad vaid professionaalid: Balmain Hair Couture juuksurid ning Make-Up Atelier Paris meikarid. Lisaks kuuluvad Eff’i meeskonda parimad foto- ja videograafid.
 

OLE MEIE AJA MOEKANGELANE – TULE JA SÄRA ESTONIAN FASHION FESTIVAL 2020 DISAINERITE LOOMINGUTES!
 

Kandideerimine on avatud kuni 25. maini. Küsimuste korral palume ühendust võtta
Kaari Sooaluga meili teel kaari@fashionfestival.ee või telefoninumbril 5213 259.

KANDIDEERIMINE

Tartu Loomemajanduskeskus on Interregi Kesk-Läänemere programmi  projekti “BE the Future” üks partneritest.

Tartu Loomemajanduskeskus on üks Interregi Kesk-Läänemere programmi projektis “BE the Future” partneritest. Projekt on suunatud Rootsi, Läti ja Eesti 15-18-aastastele tütarlastele eesmärgiga tõsta nende teadlikkust enda kui tööandja võimalustest tööturul, kujundada nende hoiakuid ettevõtlustegevuste suhtes ning julgustada testima oma äriideid, näitamaks ettevõtlust kui ühte karjäärivaliku võimalust. Ettevõtlus on noortele tööturule sisenemiseks üheks tõhusaks vahendiks. Kuid isegi siis, kui neil on olemas ettevõtlusambitsioonid, ei tähenda see veel eduka äri teket.


Eelmainitud kolmeaastane projekt tutvustabki ettevõtlikku ellusuhtumist läbi võrgustike loomise ning parimate kogemuste ja ressursside jagamise. Projektitegevustesse kaasatakse juhendajatena inspireerivad mentorid. Projekti käigus juhendatakse, treenitakse ja nõustatakse 225 kolme erineva riigi noort tulevast naisettevõtjat läbi õpilasfirmade arendamise. Projekti jooksul luuakse vähemalt 50 õpilasfirmat, mille kaudu praktiseeritakse ettevõtlikku mõtlemisviisi.
 

PROJEKTI PARTNERID

Juhtpartner (Rootsi): Emax Rootsi Majandusühing

Partner (Eesti): Tartu Loomemajanduskeskus

Partner (Läti): Rohe- ja Targa Tehnoloogia Klaster
 

Projekti kestvus: 01.02.2020 – 31.12.2022

Foto: Kristi Kangro (foto autor Mari Luud)
Fotol Kristi Kangro (foto autor Mari Luud)

Tutvu LMK inkubandiga

ISTI TSIIN

ISTI TSIINi tootevalikust leiab mugavalõikelised mustad T-särgid hingelooma piltidega. 

Erinevad geomeetrilised loomad, millega saab muuta ka kõige tagasihoidlikuma riietuse lahedaks. Pildid on käsitsi peale joonistatud, seega pole ükski T-särk täpselt sama-sugune.
 

Tooted on valmistatud Eestis kootud puuvilla ja elastaani segust, kangas on kvaliteetne jega kaota pärast korduvat pesu vormi. T-särgid on pikemad kui tavalised poest ostetavad mudelid ning mugavuse huvides ka natuke avarama lõikega. Logo on väljas kaeluse juures, mitte sees, varrukad üleskeeratud. Loomade puhul on kasutatud pleegitamist, mistõttu ka see ei kulu pesus maha, vaid läheb iga pesuga veidi heledamaks.

ISTI TSIINi looja Kristi Kangro: “Meie loomeettevõte sai alguse soovist teha sõpradele erilised kingitused. Kuna mu sõpradel olid kodus tuvid, siis tuligi esimesena mõte teha pleegitatud linnupiltidega T-särgid. Minimalistlik, samas piisavalt efektne, et silma paista. T-särkidel olevaid loomi ja linde saab väga erinevalt tõlgendada ja nende tähendus sõltub inimesest. Kelle jaoks meenutab linnu pilt tuvi, kellele ronka või hoopis varest. Tuvid võivad sümboliseerida ühe jaoks armastust, truudust ning rahu, teise jaoks aga abielu ning kooselu. Samuti on ka näiteks ükssarvikuga – mõne jaoks sümboliseerib see unistusi ja nende poole püüdlemist, teise jaoks aga maagilisust, rahu ja salapära. Hingeloomade hulgast leiab lisaks ka kuningliku luige, salapärase hundi, võimsa lõvi ning iseseisva kassi. Praegu ongi kõige populaarsem olnud hunt, mida meilt tellitakse.”

VAATA LÄHEMALT ISTI TSIINI KOHTA

Foto: IT
Fotode autor Liis Klammer

LMK VILISTLASTE RUBRIIK

👏Wulcan Creative’i kujundatud raamat
“Uurali kaja” võitis mainekal disainivõistlusel Indigo Design Award kulla!
👏

LMK jagab uhkusega meie inkubatsioonis olnud ettevõtte Wulcan Creative saavutusi. Wulcani Eesti Rahva Museumi jaoks kujundatud raamat “Uurali kaja” võitis mainekal disainivõistlusel Indigo Design Award kulla. Töid hindas rahvusvaheline žürii, mille liikmed on välja valitu tänu nende innovaatilisele ja ülimalt loomingulisele panusele disaini maailma.

Loe lähemalt

Vaata kujundatud raamatut

Wulcan Creative Facebookis

LMK inkubatsiooni bänner

Tartu Loomemajanduskeskuse inkubatsiooni on oodatud nii loomemajanduse alustavad ettevõtted kui ka tegutsevad ettevõtted, kes soovivad oma äriplaani uuendada või uusi tooteid ja teenuseid turule tuua. Loomeinkubaatorisse sisenenud ettevõtjale pakub LMK tuge oma ettevõtte käivitamisel ning arendamisel.

LMK tugiteenused:

1) igakuised ettevõtlusalased konsultatsioonid;
2) mentornõustamine kas oma loomevaldkonna eksperdilt või ärimentorilt;
3) ettevõtlusalased koolitused ja seminarid;
4) ruumide rentimine soodustingimustel;
5) ühisturundus;
6) lisateenuseid nagu personaalsed mentorid välismaalt, messide ja kontaktreiside toetust saavad tugeva ekspordipotentsiaaliga inkubatsioonis olevad ettevõtted.

Inkubatsiooniteenuse hind kuus 39 eurot (sh käibemaks).

NB! Sellel kevadel LMK inkubatsiooniga liitujale on koolitus “LMK x Digiturundus” tasuta.

Infot inkubatsiooni kohta lähemalt

Tee avaldus inkubatsiooni tulekuks!

LMK x Digiturunduse koolitusele registreerimine