Tartu Loomemajanduskeskuse uudiskiri nr 4/27.05.2020

uudiskirja päise pilt

Estonian Fashion Festival 2020 toimub otseülekandena!

Bänner: Estonian Fashion Festival 2020

Baltikumi suurim moesündmus Estonian Fashion Festival 2020 Online toimub sel aastal esmakordselt otseülekandena! Paljudele juba tuttavad moeetendused Mood-Performance-Tants, OmaMood ja Antoniuse moeetendus toimuvad 10.-12. juunil Tartus.

Näha saab 30 andeka noordisaineri värsket loomingut, mis on miksitud muusika, tantsu ja dekoratsioonidega, et luua vaatajale erakordne moemaailm. Tartu Loomemajanduskeskuse, Kõrgema Kunstikooli Pallas ja TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia koostööst sündinud sündmus toimub see aasta alles 3. korda, kuid teeb juba koostööd L’Officiel, Vogue Italia ja Diori moemaja esindajatega.

Selle-aastase Estonian Fashion Festivali võitja saab erakordse võimaluse osaleda International Young Designers Contest (IYDC) võistlusel, mis see aasta toimub samuti virtuaalsündmusena.

Kõiki moeetendusi saab jälgida turvaliselt kodust. Kutsu ka oma Baltikumi sõpru vaatama aasta üht oodatuimat sündmust, kuna vaatemängu saad jälgida nii Eesti, Läti kui ka Leedu Delfi TV vahendusel ning L’Officiel Baltics veebilehel.

Eff 2020 Online
10.-12. juuni kell 19.00
@estonianfashionfestival
Eesti, Läti, Leedu Delfi TV ja L’Officiel Baltics veebilehel

Estonian Fashion Festival

EFFi Facebook

EFF 2020 Online Event

Tartu Loomemajanduskeskus osaleb kogukonnakunsti arendavas projektis

Tartu Loomemajanduskeskus osaleb projektis “Nordic Community Arts network”, mille raames kaardistatakse Balti- ja Põhjamaade kogemusi kogukonnakunsti tegevustes. LMK teeb koostööd Lätis, Cesises asuva Culturelabi ja Rootsis, Kalmaris asuva kunstimuuseumiga Virserum Konsthall.

Eesmärkideks on tõsta Balti-Põhjamaade kultuurivaldkonnas tegutsejate ja loomeinimeste teadmisi ning oskusi töötada kogukondadega ning edendada Balti- ja Põhjamaade kunstnike omavahelist kogemuste vahetamist kogukonnakunstide teemadel.

Üheskoos kaardistatakse kolme osaleva riigi parimad praktikad ja kogemused kogukonnale suunatud kunstiprojektide vallas. Uuritakse erinevate valdkondade loovinimeste teadlikkust kogukonnakunsti olemusest ning vajadusi seoses vastavate oskuste kasvatamisega. Luuakse riikidevaheline võrgustik, kuhu kuuluvad loojad ja kunstiorganisatsioonid erinevatest valdkondadest, kes on huvitatud sotsiaalsest või kogukonnakunstist ning on valmis algatama vastavasisulisi projekte.

Projekt toimub ajavahemikul juuni 2020-mai 2021.

Projekt “Nordic Community Arts network” on toetatud Põhja- ja Baltimaade kultuuri mobiilsusprogrammi lühiajalise koostöövõrgustiku alt.

k u u l laseb hingel elada

Foto: moebrändi k u u l

Tartu Loomemajanduskeskuse inkubandil – moebrändil k u u l – on selja taga värvikas tegutsemisaasta. Väljas on nüüdseks neli kollektsiooni, mis püüavad pilku oma erilise disainprindi ja sõnumiga, jäädes sealjuures siiski minimalistlikuks ja mugavaks. Meie oversize lõige toob kandjale vabadust ja isikupära ning aitab kaasa sisemise turvatunde loomisele. Kõik meie materjalid on kvaliteetsed, loodussõbralikud ning sertifitseeritud. Aasta jooksul oleme oma kollektsioone esitlenud mitmetel erinevatel üritustel.

Suurepärase tiimitöö tulemusena tõime koju võidu Creative Narva moeetenduselt. Esitlusele läks meie kolmas kollektsioon “I’m Real”, mis julgustab kandjat jääma selles pöördelises maailmas iseendaks. Võit viis meid omakorda inspiratsiooni koguma Milano Moenädalale. Lisaks avanes imeline võimalus külastada Berliini moenädalat. Lisaks sellele tutvustasime oma brändi moemessil Kiievis. Kõik väliskogemused on kasvatanud motivatsiooni ning kinnitanud, et soovime k u u li maailmaga jagada.

Kodus avanes imeline võimalus osaleda Estonian Fashion Festivali raames toimunud Antoniuse Moeetendusel, kus esitlesime k u uli viimast kollektsiooni “Real”. Samuti võtsime osa Startupday Festivalist Tartus, kus k u u l oli ennast osalejana tutvustamas kui ka korraldajaid riietamas.

Kes soovib end mõne k u u li tootega rõõmustada või lihtsalt meid uudistama tulla, siis seda saab tänaseks teha juba mitmes kohas. Meil on töös üha uuenev e-pood – www.kuuldesign.com. Kokkuleppel on võimalik külastada meie stuudiot Tartus Aparaaditehases. Oleme esindatud ka peatselt avatavas Made in Aparaaditehas disainipoes ning Tallinnas on meie edasimüüjateks Tali Concept Store ja Levi Design.Teeme jätkuvalt eritellimusi ning pakume koostööd äriklientidele ja erinevatele festivalidele ning üritustele. Seega uued ideed ja projektid on alati teretulnud!

Et k u u li laval näha, ei pea eriolukorrale vaatamata kaua ootama. Juba 12. juuni on toimumas taaskordselt Antoniuse Moeetendus, kus noor ja andekas disainer Gerda Retter esitleb k u u li riietes oma nahast aksessuaaride kollektsiooni “La Luce”, mis tähendab Itaalia keeles valgust. Inspiratsiooni on disainer saanud Veneetsia arhitektuurist.

Antoniuse Moeetendusel on k u u li kasvamisloos eriline tähendus olnud. Just sellel üritusel toimus 2017. aastal esimese kollektsiooni “Urban Nature” esmaesitlus ning meid tunnustati võiduga. Seepärast on tõeline rõõm olla tagasi tuttavatel lavalaudadel. Lõpetuseks oleme tänulikud ja õnnelikud, et juba 3,5 aastat oleme saanud kasvada ja areneda koos Tartu Loomemajanduskeskuse perega. Toetus on olnud väga julgustav ja edasiviiv!

11 : 11
Toetame üksteist!
k u u l

LMK koolituse bänner

Tartu Loomemajanduskeskus alustas maikuus veebikoolituste sarja “LMK x Digiturundus”, mille käigus jagavad erinevad oma ala spetsialistid ning praktikud nõuandeid sotsiaalmeedia turunduse ja e-ekspordi teemadel.

NB! Kevadine viimane koolitus toimub 5. juunil, koolitajaks Mihkel Moosel.

5. juuni 11.00 -14.30 Kuidas hinnata Amazonis müümise potentsiaali ja teha turu-uuringuid?

Mihkel Moosel on Eesti üks edukamaid amazonimüüjaid ja Eesti amazonimüüjate kogukonna üks eestvedajatest. Ta on e-kaubandust maailma suurimas e-kaubamajas, Amazonis, teinud tänaseks kokku üle nelja aasta.

Sügisel 2020 jätkub “LMK x Digiturundus” koolitus, kus keskendutakse müügiplatvormile Etsy.

Registreerumine koolitusele