Tartu Loomemajanduskeskuse uudiskiri nr 5/10.06.2020

uudiskirja päise pilt

Tartu Loomemajanduskeskus on külastajatele taas avatud

Meil on hea meel teatada, et pärast eriolukorra lõppemist on taas avatud Tartu Loomemajanduskeskuses tegutsev Disainimaja pood, Antoniuse Õue töökojad ja meie kohvik Spargel. Lisaks on taas võimalik rentida ruume üritusteks nii Kalevi tänava kui ka Antoniuse Õue kompleksis.

Ürituste korraldamisel meie ruumides ning õuealal palume arvestada 2 + 2 reegliga ning teiste EV valitsuse poolt kehtestatud piirangute ja leevendustega.

* 2 + 2 reegel: korraga võib avalikus kohas ja avalikes siseruumides koos olla 2 inimest, hoides vähemalt 2-meetrist vahemaad teistest inimestes. Nõue ei kehti koos viibiva ja liikuva perekonna kohta või juhul, kui töö või tegevuse iseloomu tõttu ei ole seda mõistlikult võimalik tagada.

Vaata piirangute ja leevenduste kohta lähemalt SIIT

Vaata lähemalt ruumide rendi kohta

Foto: Disainimaja

Disainimaja

Vanas puumajas Tartus Kalevi tänavas asub pood nimega Disainimaja, kust leiab huvitava valiku eestimaist disaini, sekka ka mõned lahedad kaubamärgid lähinaabridelt.

Disainimaja loodi 2001. aastal, olles üks esimesi sellelaadseid poode Tartus ja kindlasti nüüdseks kõige pikema ajalooga. Kaubavalik on muutuv ja järgib põhimõtet, et pakkuda alati midagi uudset, mis samas oleks kooskõlas ka loodusega. Kus tooted valmivad, mis materjale kasutatakse, kelle käe läbi need valmivad – kõik see on oluline info poe kaubavaliku loomisel. Valikus on ehted, riided, akesessuaarid, looduskosmeetika, kodusisustustooted jmt.

Disainimaja on suve lõpuni avatud:
T-R 12-18
L 11-15

Asukoht: Kalevi 15

Disainimaja Facebookis

Foto: KOhvik Spargel

Kohvik Spargel

Spargel on kaasaegne Eesti köögile orienteeritud restoran-kohvik, kus menüü koostamisel kasutatakse kohalikku toorainet. Kohvikul on lai veinide valik, pakutakse käsitöölimonaadi ning kohalike ja piirkondlike õlletootjate toodangut. Spargel pakub lisaks à la carte toitudele ärilõunaid, seminaride, konverentside ja sünnipäevade toitlustust, kohvipauside korraldamist, piduklikke furšett-laudasid ning cateringi teenust terviklikuna.

Palju on mõeldud ka lastega peredele, neile on eraldatud terve suur mängutuba koos paljude võimalustega (legod, joonistustarbed, Playstation erinevate mängudega, multifilmide vaatamise võimalus).

Õue alal asub kiik ning kõrval asuvas pargis liivakast ja liumägi. Maja ees on lounge-tüüpi ala ja ka maja taha pargi veereni ulatub kohviku väliala.

Eelmisel aastal oli Spargel nomineeritud Silverspoon 2019 pererestoranide kategoorias kolme parima hulka ehk finaali, kus napilt jäädi alla varasemale mitmekordsele võitjale Grand Rose Spa restoranile.

Kohvik on avatud:
E-N 11-22
R-L 11-23
P suletud

Lõunapakkumised E-R kell 11.30-14.30.
E-L hooajaline à la carte.
Asukoht: Kalevi 13
kohvik@spargel.ee
www.spargel.ee

Spargel Facebookis

Korralda oma seminar või koosolek meil!

Tartu Loomemajanduskeskuses on võimalik rentida koosolekute, õpitubade, konverentside, seminaride ja muude ürituste korraldamiseks ruume, mis on varustatud vajaliku esitlustehnikaga. Väiksemateks väliürituseks rendime välja ka Kalevi tänava kompleksi parki ning Antoniuse õueala. Võimalik on ruumide pikaajaline rent nii Kalevi tänava kompleksis kui Antoniuse Õues.

Ruumide rentimiseks palume ühendust võtta:
Kristjan Kasemets,
kristjan@lmk.ee, +372 58601704

Ruumide rendi info

Foto: Konverentsiruum

Konverentsiruum

(Kalevi 17)

Ruumi pindala on 88 m2, veranda 30 m2. Saali kahes seinas on aknad, lisaks on ruumis akendega veranda. Olemas on ekraan, videoprojektor, 3D-projektor, muusikakeskus, esinemispult, pabertahvel. Saali abiruumi on võimalik kasutada tõlkeruumiks. Hind: 40€/h ja 250€/päev. Miinimum tasu 80 eurot.

Mahutavus: teatrisaal – 80, koosolek – 55, u-kujuline – 45, vastuvõtt – 100.

Vaata lähemalt

Antoniuse Õu

Antoniuse Õu

Antoniuse õueala pakub palju võimalusi erinevate ürituste korraldamiseks ja koos linnarahvaga ühiste ürituste nautimiseks. Antoniuse õue laval, tantsuplatsil, õuegaleriis ja terrassil peetakse festivale, kontserte ja etendusi ning pidulikke õhtusööke, pulmi, juubeleid. Õues leidub ruumi nii suurema seltskonnaga ürituste jaoks kui ka hubaseid sopikesi oma pere ja lähedastega aja veetmiseks.

Vaata lähemalt

Seminariruum

(Kalevi 13)

Ruumi pindala on 35 m2. Ruumi ühes seinas on aknad.

Olemas on puutetundlik ekraan, videoprojektor, arvuti, magnettahvel ja markerid.
Hind: 15 €/h või 80 €/päev

Mahutavus: teatrisaal – 20, klassiruum – 16, koosolek – 18, u-kujuline – 16.

Vaata lähemalt

Bänner: Estonian Fashion Festival 2020

Sel nädalal toimub Eff!

Baltikumi suurim moesündmus Estonian Fashion Festival 2020 toimub sel aastal esmakordselt online-ülekandena. Paljudele juba tuttavad moeetendused Mood-Performance-Tants, OmaMood ja Antoniuse moeetendus toimuvad 10.-12. juunil Tartus, kuid nendest saab osa veebi vahendusel.

Moeetendusi saab vaadata Effi sotsiaalmeedia kanalites, Eesti, Läti, Leedu Delfi TV-s ning L’Officiel Baltic kodulehel. Kõikide etenduste algus on iga päev kell 19.

Vaata lähemalt