Tartu Loomemajanduskeskuse uudiskiri nr 7/17.07.2020

uudiskirja päise pilt

Tartu Filmifond ja Tartu Loomemajanduskeskus on esmakordselt PÖFFile partneriks filmifestivali Tartuff korraldamisel

Foto 2019. aasta festivalist, foto autor Taavi Muide
Foto 2019. aasta festivalist, foto autor Taavi Muide

Sel aastal korraldab Pimedate Ööde filmifestival Tartus armastusfilmide festivali koostöös Tartu linna, Tartu filmifondi ja Tartu Loomemajanduskeskusega.

Festival on sel aastal pühendatud kunstile. Kunstimaailma Robin Hood ehk Banksy, Marcel Duchamp, Alberto Giacometti, Kanada naivist Maud Lewis – neist kõnelevad mängu- ja dokumentaalfilmid jõuavad lisaks traditsioonilistele armastusfilmidele ekraanile 10.–15. augustini Tartus.

Lisaks filmiseanssidele leiab Tartus aset hulk kunstiteemalisi üritusi alates näitustest ja performance´itest ning lõpetades sümpoosionide ja ekskursioonidega. Ürituste programm valmib koostöös Tartu kunstimuuseumi, kõrgema kunstikooliga Pallas, Eesti Rahva Muuseumi, Voronja galerii, tänavakunstifestivaliga Stencibility ja teistega.

Esimest korda avab PÖFFi armastusfilmide festival Tartuff ka virtuaalse kinosaali, mida saab külastada üle kogu Eesti. Filmid jõuavad vaatajani telekommunikatsiooniettevõtte Elisa veebiplatvormi Elisa Stage vahendusel, mis näitas ka Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivali linateoseid. Traditsiooniliselt saab Tartus linastuvaid filme vaadata tasuta, virtuaalsetele seanssidele tuleb osta pilet.

Filmi „Tagaotsitav: Banksy!” treiler.
Filmi „Viimane portree” treiler.
Filmi „Maudie” treiler.
Filmi „Marcel Duchamp ja võimalikkuse kunst” treiler.
Filmi “Harjumuse jõud” treiler.

Kuula intervjuud KUKU raadios Kristiina Reidolviga SIIT

Kogu programmi avalikustab Tartuff juuli lõpus.
Eelmisel aastal kogus festival 15 000 külastust.

Tartuffi FB leht

Suvekontserdid Antoniuse Õues

Antoniuse Õu ootab juulis ja augustis kõiki kontserte nautima. Kavas on traditsiooniline Muusikasuvi Antoniuse Õues, kus esinevad Anna Kaneelina, Erki Pärnoja, Kadri Voorand, Uku Suviste, Jarek Chalice Kasar ja Rita Ray. Augusti alguses astub üles alati positiivsust kiirgav tšellokvartett C-Jam.

KAVA

30.07.2020 kuni 27.08.2020 Muusikasuvi Antoniuse õues 2020
02.08.2020 19:00 C-Jam „Show must go on“

Kindlasti lisandub veel ka uusi kontserte. Jälgi meie FB lehte ja kodulehte.

Muusikasuvi Antoniuse Õues FB leht

Tartu Loomemajanduskeskus otsib uut restorani Antoniuse Õue

Tartu Loomemajanduskeskus otsib uut restorani aadressile Lutsu 3.
Üldpind on 113 m2, 2 ruumi lisaks köögi osale ning töötajate riietusruum. Eraldi kokkuleppe alusel on võimalik kasutada ka Antoniuse õue osa. Köögis on olemas Diamond külmikud-2tk, diamond nõudepesumasin, pliit, veepehmendus seadmed ning Convotherm ahi. Otsime pikaajalist rentnikku, kes sooviks pidada toitlustusettevõtet meie ruumides, pakkudes cateringi teenust ka ürituste ning konverentside jaoks meie õuel ja ruumides. Rendi hind on 7€/m2 kohta, millele lisandub 40€ haldus- ja turundustasu ning kommunaalkulud. Uus restoran peaks olema avatud vähemalt kuus päeva nädalas.

Lisaks otsime rentnikku ka endise Sepikoja ruumidesse (Lutsu 3), üldpind 30,7 m2. Soovime ruumidesse leida tegutsema poodi, külastajatele avatud stuudiot vmt, mis oleks avatud vähemalt viiel päeval nädalas. Pood/stuudio peaks Antoniuse õuele olema sobilik: käsitöö, eesti disain vms. Rendihind 7€/m2 kohta, millele lisandub 40€ haldus- ja turundustasu ning kommunaalkulud vastavalt tarbimisele.

Pakume ka kontoripindasid pikaajaliseks rendiks nii Kalevi tänava hoonetes kui ka Lutsu tänava majades.

Ruumide rendi kuulutuse kinnisvaraportaalist kv.ee lehelt leiad SIIT

Huvi korral võtke ühendust:
Kristjan Kasemets
kristjan@lmk.ee, telefon: 58601704

Ruumide rendi info LMK kodulehel

LMK inkubant Amusantly kutsub üles täitma lõbusat küsimustikku

Amusantly on väikeettevõte, mis tegeleb peotarvete kujundamise ja tootmisega. Kuna tarbimine meie ümber ei vähene ja paljude elutempo on väga kiire, omavad ühekordsed tooted meie elus ühel või teisel moel oma rolli. Nad on mugavad ja odavad. Muudame nad ka jätkusuutlikuks!


Amusantlys oleme huvitatud ühekordsete toodete tarbimise igast etapist, et tuua turule tooted, kus on ühendatud parim disain ja ootuspärane kasutusmugavus keskkonnamõju vähendavate leidlike lahendustega. Meie eesmärk on leida ühekordsete plastiktoodete asemele paberist ja puuvillast alternatiive, pakendada oma tooted paberpakendisse ja siduda müügid One Tree Planted projektiga. Soovime, et iga kord, kui leiab aset mõnetunnine pidu või üritus, jääb sellest ühekordse plastiku kuhila asemel alles uus kasvav puu või paar ning vaid taaskasutatavd või komposteeritavad osad. Nii saame me koos alustada väikestest sammudest, mis iga aastaga hoogu juurde saaks.
 

Disaini osas ammutame me inspiratsiooni looduse mustritest ja värvitoonidest. Et see kõik aga meie ostjaskonna ootustega kooskõlas oleks, on lõppkasutaja arvamus enne toote turule toomist meie jaoks määrava tähtsusega.

Kui sa oled kasutanud või aeg-ajalt kasutada ühekordseid peotarbeid, siis kutsume sind täitma kiiret küsimustikku!

Vasta 6-le küsimusele ja aita meil teha tooted veel paremaks ja just sulle sobivaks.
 

Küsimustiku leiad  SIIT

Kui meie tegemised pakuvad sulle huvi, siis kirjuta meile:

info@amusantly.com

Peagi avame veebipoe www.amusantly.ee