Tartu Loomemajanduskeskus

LMK logo

Aparaaditehases avatakse Alisa Vasina näitus “Kunst on moes”.

Foto: joonistus: jänes
Foto autorlus: Alisa Vasina

Galeriide ööl, 25. augustil kell 18 avatakse Tartus Aparaaditehases Redwalli koridorigaleriis Alisa Vasina näitus “Kunst on moes”. 

Alisa Vasina  avab oma loomingu telgitagused, kus kunst on viidud traditsioonilisest lõuendi piiridest välja ja muudetud kantavaks. See näitus kõneleb loo sellest, kuidas joonistustest sünnib kantav kunst, inspireerides meid nägema kunsti kõikjal enda ümber, mitte ainult lõuendil, vaid ka väljaspool pildiraame. 

“Oma teekonnal olen jõudnud järeldusele, et elu on kui lõuend, mida iga inimene täidab enda valitud värvidega, maalides isiklikku lugu,” kommenteerib kunstnik Alisa Vasina enda näituse loomisprotsessi.

Näituse ekspositsioonis saab näha raamitud illustratsioone, mis toimivad kunstniku töö protsessi alguspunktina. Traditsioonilisele illustratsioonile järgneb digiprindi tekkimise protsess, mis võimaldab kunstil jõuda erinevatele pindadele ja materjalidele. 

Alisa Vasina: “Läbi erinevate etappide sünnib kantav kunstiteos, mis ärkab ellu rõivaste ja aksessuaaride näol. Kunstniku looming ei piirdu ainult galerii seintega, vaid saab osaks inimeste igapäevaelust – kunst tuleb naha ligi, sõna otseses mõttes. Iga rõivatükk on eraldi kujundatud, tagades selle unikaalsuse ja erinevuse. Need on loodud silmapaistvatele isiksustele, kes hindavad värvide sära ja soovivad eristuda massist.”

Kunstnik ammutab inspiratsiooni linnadžungli stiilsetest isiksustest, kes inspireerivad teda looma julget ja väljendusrikast kantavat kunsti just nende jaoks. Näituse keskmes on kunstniku armastus looduse vastu, mis on tema teine inspiratsiooni allikas. Kunstniku maalid ja tööprotsess on otseselt seotud looduse sümbolitega – nii loomade kui ka taimede omadega. Tema kujundused kannavad endas looduse ilu ja jõudu. Näituse maagia avab uksed kunstniku loomingulisse maailma, kus loodus ja linnadžungel kohtuvad harmoonilises kompositsioonis ning kus stiil muutub kunstiteoseks.

Alisa Vasina on Tartu maalikunstnik, kelle loomingule jäid lõuendi piirid liiga kitsaks ning praegu võib tema teoseid kohata peamiselt moekunsti näol. Kunstnik sündis Tartus 1992. aastal. Tema kunstiõpingud algasid aastal 2002 Tartu Lastekunstikoolis. Kümneaastase Alisa ees avanes maailm täis värve ja eneseväljenduse võimalusi. Sellest ajast peale on ta pühendunud loomingule. Kutseõppe sai Alisa Tartu Kunstikooli dekoraator-stilisti erialal aastatel 2008-2012. Seejärel omandas rakenduskõrghariduse 2016. aastal Tartu Kõrgemas Kunstikoolis maalingute osakonnas disaini suunal. Ta on Tartu Kunstnike Liidu liige alates 2019. aastast. Kunstimaailm on talle õpetanud julgust ja loovust, millest tulenevalt kasutab ta oma loomingus erksaid värve ja väljendusrikkaid motiive. Hetkel on Alisa ka oma kahe loomeettevõttega, Alisa Vasina ja Spirimal, Tartu Loomemajanduskeskuse inkubatsioonis. 

Üritus Facebookis.