Tartu Loomemajanduskeskus

LMK logo

HOPP Disainipoes avaneb Reet Ausi olümpiakollektsiooni tutvustav pop-up

Reet Aus_Team Estonia Paris 2024 Collection copy

Reedel, 7. juunil, kell 17 toimub HOPP disainipoes Reet Ausi hüpikpoe avapidu, kus saab tutvuda kaubamärgi varasemate toodetega, aga ka värske kollektsiooniga “Olümpia”.

1980. a toimus Tallinnas olümpiaregatt. Selle sündmuse tähistamiseks lõi tekstiilikunstnik Linda (Aus) Roos-Himma rahutuvidega siidrätiku. 44 aastat hiljem disainis tema tütar Reet Aus, Team Estonia Pariisi olümpiakoondise kollektsiooni. 2024. aasta kollektsioon on retrohõnguline, aga samal ka uuenduslik. Kollektsiooni loomisel on lähtutud ringdisaini põhimõtetest. Koostöös tootjaga arendati välja 100% ümbertöödeldud teksakangas.

Meedias palju tähelepanu saanud kollektsiooni iseloomustab Tartu Loomemajanduskeskuse juht Külli Hansen järgmiselt: „Ma hindan kõrgelt Reet Ausi olümpiarõivaste kollektsiooni ja mul on ääretult hea meel, et saame seda näidata ja müüa Tartus HOPP disaini poes. Ma arvan, et selle kollektsiooni puhul on liiga vähe räägitud teaduspõhisest ja jätkusuutlikust rõivaste loomisest. Lisaks on oluline ka see, et Reet on loonud riideid, mida noored sportlased soovivad kanda ja mis on mugavad.

Tänases maailmas, kus esindusüritustel ja punasel vaibal pööratakse liiga palju tähelepanu välisele glamuurile ning vaikiv reegel on, et igal üritusel peab olema uute riietega, on Reeda lähenemine revolutsiooniline. Ma usun, et moemaailm vajab paradigma muutust ja uut mǒtlemist ning Reet pakub siin ühte võimalikku lähenemisviisi. Ta pakub välja uue paradigma ning nagu iga innovatsioon, ei ole ka siin veel jõutud kõiki võimalusi avastada ja välja töötada. Mina usun, et Reeda teaduspõhine lähenemine rõivaste loomisele ja kandmisele on globaalse uue suuna algus! Nüüd on kõigil võimalik tulla neid rõivaid ise uurima ning soovi korral ka endale soetama.“

Reet Ausi pop-up jääb HOPP disainipoes avatuks kuni 29. juunini 2024.

Rohkem infot HOPP Disaini FB lehel: https://www.facebook.com/hoppdisain