Tartu Loomemajanduskeskus

LMK logo

Mentorid

MENTORID

Mentorid - Anna Gramberg

ANNA GRAMBERG

Anna Gramberg on karjäärinõustaja ja coach, koolitaja ja mentor. Karjäärinõustamise valdkonnas on ta töötanud alates 2013. aastat, omades laiapõhjalist kogemust eri tausta ja karjäärialaste küsimustega inimeste toetamisel. Viimased paar aastat tegutseb vabakutselisena enda mikroettevõttes Tulevikupilt OÜ.
Karjäärinõustaja ja coachina toetab inimesi kes otsivad tööelus uut suunda või selgust, kuidas soovitud karjäärisihte ellu viia, tahavad enda praeguses tööelus midagi teisiti või paremaks teha, seisavad karjäärivalikute ees või kaaluvad suuremat karjäärimuutust. Viib läbi koolitusi ja töötubasid karjääriarengu kavandamise ja eneseteadlikkuse teemadel. Erialaseid teadmisi jagab ka teistega, koolitades karjäärispetsialiste ja tudengeid.
Koostööpartnerid ja kliendid on olnud näiteks Eesti Kaubandus-Tööstuskoda, Tartu Ülikool, Tartu Kunstikool, Starship Technologies, Tartu Loomemajanduskeskus. Annal on karjäärispetsialist/ karjäärinõustaja tase 7. kutse, ta on Designing Your Life sertifitseeritud coach, Eesti Karjäärinõustajate Ühingu liige ja mentor. Lähemalt: www.annagramberg.com

Mentorid - TRIINU HANSEN

TRIINU HANSEN

Triinu Hansen on alates 2018.a. tegutsenud startup maastikul. Triinu on olnud COO erinevates riistvara ja tarkvara startup’ides ning hetkel COO finantstehnoloogia startup’is.
2019.a. oli Triinu ka kaasasutaja ja COO startup-is Flok (endise nimega Canese). Lisaks on Triinu olnud osa ka Produktiivsusklubist ja endale üles ehitanud süsteemid David Allen’i raamatu “Getting Things Done” põhjal, mille printsiipe on ta kasutanud ka startup’ides ettevõtte süsteemide ülesehitamisel.
Mentorina aitab Triinu luua eraelus ja ettevõttes toimivad süsteemid, seeläbi tugeva ettevõtte vundamendi, panna paika edasised sammud, eesmärgid ja vastava plaani. Triinu usub targalt töötamisse ja elamisse, mis tagab meelerahu, et kõik oluline saab õigeaegselt tehtud.

Mentorid - Andres Kuusik

ANDRES KUUSIK

Andres Kuusik on Tartu Ülikooli majandusteaduskonnas turunduse õppetooli juhataja ja õppejõud. Ta on ka TÜ neuroturunduse labori ellukutsuja. Andres ei ole pelgalt teoreetik vaid tal on selja taga 15 aastane praktiku kogemus nii jaekaubanduses kui telekommunikatsiooni valdkonnas. Andrese tugevused on ettevõtte turunduse strateegiline planeerimine (positsioneerimine ja bränding) ja tarbijakäitumine (kuidas mõjutada kliente). Oma jälje on Andres Tartu ajalukku jätnud ettevõtlusfestivali sTARTUp Day idee autori ja ellukutsujana.

Meelis Luht

MEELIS LUHT

Meelis Luht on pikaajalise kogemusega tippjuht, kes on pea kakskümmend aastat tegutsenud meediaga seotud ettevõtluses jõudes ajakirjanikust endise Eesti Meedia juhatuseni. Ta on töötanud börsiettevõttesse kuuluva grupi finants- ja multimeediajuhina, osalenud uudiste ja kuulutustega seotud internetiarendustes ning mitmetes M&A projektides Eestis, Lätis ja Leedus. Tema olulisemateks saavutusteks on Eesti Meedia (osa sellest on tänane Postimees Grupp) ost norralastelt ning samuti moodustati tema juhtimisel Baltikumi suurim internetikuulutuste ettevõte, mille hilisem müük tunnistati 2019. aastal üheks edukamaks M&A saavutuseks meie piirkonnas.

Mentorid - Mari Peetsalu

MARI PEETSALU

Mari Peetsalu – loovterapeut
Mari Peetsalu on lõpetanud Tallinna Ülikooli loovteraapiate magistrantuuri ja on töötanud aastaid kunstiterapeudina. Loomemajanduskeskuse mentori ja loovterapeudina saab Mari toetada ettevõtjaid erinevate probleemide ja väljakutsete lahendamisel, sest loovteraapiaid kasutatakse üldiselt väga erinevate sihtgruppide vaimse tervise ja heaolu toetamiseks. Mari peab oma töös kunstiterapeudina oluliseks loomise protsessi, mille käigus saab klient teadlikuks enda vajadustest ja ressurssidest ning võib jõuda lahendusteni, milleni tavapärase verbaalse analüüsiga ei pruugi jõuda.

Triinu Pungits

TRIINU PUNGITS

Triinu Pungits on Eesti disainer, kes on moe valdkonnas olnud tegev juba 17 aastat. Projektipõhiselt õpetab ta tekstiili Tartu Kõrgemas Kunstikoolis Pallas. Pungits on osalenud arvukatel moeetendustel ja -näitustel ning pälvinud rohkelt rahvusvahelist tunnustust. Tema töid on kajastatud sellistes ajakirjades nagu Vogue Italia, Briti Vogue, Glamour jt. Ta on olnud prestiiže ürituse International Talent Support (ITS) finalist ning Hyèrese Moe- ja Fotograafiafestivali poolfinaliste. 2018. aastal tutvustas Pungits oma kevad/suvi kollektsiooni Londoni moenädalal ning oli üks Fashion Scouts Ons To Watchi võitjate hulgast.

Mentorid - Kadri Ronk

KADRI RONK

Kadri Ronk on digiturunduse spetsialist, kelle tugevuseks on müügikäibe kasvatamine läbi Google Ads ja Facebook Ads kampaaniate. Hetkel on Kadri ettevõttes Click & Grow digiturundusjuht. Varasemalt on ta töötanud mitmes erinevas Eesti ja välismaa agentuurides. Kadri aitab erineva iseloomuga äridel kasvatada käivet tänu strateegiliselt sihitud ja targalt mõõdetud digiturunduskampaaniatele. Peamised valdkonnad: Google Ads, Facebook Ads (+Instagram ads), Google Analytics, Google Tag Manager.

Jass Seljamaa

JASS SELJAMAA

Jass Seljamaa töötab PR-konsultandi ja loovjuhina suhtekorraldusagentuuris Agenda PR (www.agendapr.ee) ja on Uue Loomingu Maja (www.uueloomingumaja.ee) juhatuse liige. Ta on õppinud Tallinna Ülikoolis bakalaureusetasemel suhtekorralduse ja magistrantuuris ajakirjanduse õppekavadel. Jassil on pikaajaline reklaamitöö-kogemus loovkirjutaja ja -juhina erinevatest Eesti tippagentuuridest ning juba 7 aastat suur huvi Web3 ja krüptotehnoloogiate vastu. On pidanud külalisloenguid NFT-de teemal Eesti Kunstiakadeemias ja Tartu Rahvaülikoolis.

Mentorid - Signe Somelar-Erikson

SIGNE SOMELAR-ERIKSON

Signe Somelar-Erikson on pikaajalise kogemusega projektijuht ja konsultant, kes on viimase 18 aasta jooksul nõustanud nii eraettevõtteid, kohalikke omavalitsusi kui kolmada sektori organisatsioone äriplaanide, projektitaotluste, personali- ja projektijuhtimise ning riigihangete alal. Signe on töötanud konsultandina ettevõtetes: Sihtasutus Tartumaa Turism, Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus, Innopolis OÜ (Civitta Eesti AS), Eesti Noorsootöö Keskus. Alates 2011. aastast tegutseb ta ka ise ettevõtjana ning kuulub erinevate ettevõtete juhatusse. Signe on õppinud Tartu Ülikoolis, Voroneži Ülikoolis, EEKK-s Mainor ja läbinud Eesti Konsultantide Assotsiatsiooni konsultantide arenguprogrammi. Lisaks sellele tegeleb ta hobimesindusega.

Katrin Ruus

KATRIN RUUS

Katrin Ruus on pikaajalise kogemusega kultuuriturundaja. Töötanud avalike suhte juhina Endla teatris ja Tartu Uues teatris, olnud aastaid teatrifestivali Draama kommunikatsiooni-ja turundusjuht. Lisaks kuuluvad turundusevallas tema portfelli ka sellised suurüritused nagu Leigo festival ja rahvusvaheline robootikafestival Robotex. Lisaks omab ta turundusettevõtet Väike Objekt A, mis on tegutsenud 2012. aastast ning mis pakub põhiliselt turundus- ja kommunikatsiooniteenust teatritele, kultuurifestivalidele ning paljudele Eesti filmiproduktsioonifirmadele (turundanud selliseid filme nagu “Fred Jüssi Olemise ilu” (Taska Film), “Must alpinist” (Kopli Kinokompanii), “Nullpunkt” (Allfilm) jm.

Piret Vapajeva

PIRET VAPAJEVA

Piret Vapajeva on suurte kogemustega stilist. Sellel põneval ja kirglikul maastikul on ta tegutsenud juba 15 intrigeerivat aastat. Esimesed etendused said lavastatud Tartu Kaubamajas. Sellest ajast alates on ta stiliseerinud sadu moefotosid, liikuma pannud väga paljusid kauneid modelle võrratute riiete ja aksessuaaridega moešõudes ning olnud osaline mitmete moefilmide loomise juures. Ta on kuulunud selliste kuulsate disainerite meeskonda nagu Xenia Joost ja Ülle Pohjanheimo. Lavastanud nende šõusid ka väljaspool Eesti piire.
Vapajeva on aastaid tegelenud personaalse nõustamisega stilistika alal. Nii mõnedki daamid ja härrad on abi saanud, mida selga panna näiteks presidendi vastuvõtule.
Tuule tiibadesse moe alal andis talle töötamine turundusosakonnas Tallinna Kaubamajas, kus ta stiliseeris kampaaniateks mitmeid moe- ja tootefotosid ning filme.
Põnevaid kogemusi hankis Vapajeva John Lewise kaubamajas, mis asub Euroopa moemetropolis Londonis. Ta osales seal väljapaneku meeskonna koosseisus kaubandushooaja väljanägemise koostamisel.
Antoniuse moeetenduse loov- ja projektijuht on Vapajeva alates 2016. aastast.
Praegu töötab Piret Lõunakeskuse turundusjuhina, kus ta hoiab ja loob Lõuna-Eesti suurima keskuse nägu ning kampaaniaid.

Mentorid - Marili Vihmann

MARILI VIHMANN

Marili on Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 teabe- ja turundusvaldkonna juht. Eelnevalt oli Marili Baltikumi suurima ärifestivali sTARTUp Day peakorraldaja. Tema suur poolehoid kuulub iduettevõtluse maailma arendamisele. Valdkonnad, millega Marili igapäevaselt kokku puutub, on juhtimine, bränding, turundus, kommunikatsioon ja ürituskorraldus.

Mentorid - Karl Viilo

KARL VIIOL

Karl Viiol on konsultant Tartu Ärinõuandlas, kus tema ülesandeks on ettevõtete probleemide lahendamine kasutades peamiselt LEAN juhtimise metoodikat. Lisaks sellele toetab ettevõtete digitaliseerimise arenguid olles mentoriks EASi Digitaliseerimise Meistriklassi programmis.
Suurim projekt, mida siiani on koostatud ja juhitud, on eelarvega üle 700 000 euro. Lisaks olnud kaasautor projektile, mille koguväärtus oli 1,6 miljonit. Karli tugevusteks on süsteemsus, probleemide mõistmine, projektide planeerimise ja protsesside juhtimise oskus ning väga head analüütilised oskused. Ettevõtteid nõustab ta peamiselt strateegia loomise, mõõdikute seadmise, standardiseeritud töö, protsesside kaardistuse jt teemadel.
Karl on sertifitseeritud (The Lean Certification Alliance) Lean spetsialist ja Lean väärtusahela juht ning täiendanud IT teadmisi Austraalia Macquire University kursustel.
Näiteid tema klientidest: Positium, Baltoil, YliCool Catering, Irontec , Raba Saunamajad, Conectra, Lasita Maja, Valley, Eesti Keskkonnateenused, Kivi Grupp, TT Print, Meeskond-A jpt.