Tartu Loomemajanduskeskus

LMK logo

Kagu-Eesti taotlusvoorus toetati 3 filmiprojekti

447974053_122130672014259409_7800891707559884927_n

Tartu Filmifond korraldas Kagu-Eesti taotlusvooru, et toetada filmiprojekte Valga-, Põlva- ja Võrumaal. Projektid pidid kasutama kohalikke lokatsioone, lugusid või teenuseid.

Taotlusvoorus valiti välja osalise rahastuse saamiseks 3 projekti:

“Puugid või inimesed” (Davai Laama, režissöör Madis Ligema, produtsent Madis Ligema, Aleksandr Heifets) on dokumentaalfilm, mille keskmes on puukide kultuuriline ja mütoloogiline tähendus Eestis. Film jälgib puukide otsimist ja nendega seotud rituaale Põlvamaal, Meenikunno maastikukaitsealal ja Kanepi vallas. Projekt sai toetust 2000 eurot.

Täispika mängufilmi stsenaariumi arendus, mis põhineb lühifilmil “Sannapäev” (Kae Noh, stsenaristid Anna Hints ja Tushar Praksh), Filmi arendustööd ja tulevased võtted toimuvad Võrumaal ja Setomaal, kaasates kohalikke inimesi. See projekt sai toetust 3000 eurot.

“Siin me oleme” (produtsent Elisa Avik, saatejuht ja toimetaja Mirjam Mõttus) on dokumentaalsari, mis tutvustab Eesti maaelu ja motiveerib inimesi maale kolima ning ettevõtlusega tegelema. Sari filmitakse osaliselt Põlvamaal, Võrumaal ja Valgamaal ning see hõlmab kohalike inimeste lugusid ja eluolu. See projekt sai toetust 2680 eurot.

Kagu-Eesti taotlusvoor tõi esile mitmeid huvitavaid ja inspireerivaid projekte, mis keskenduvad piirkonna unikaalsetele külgedele, lugudele ja inimestele.

Tartu filmifond soovib kõikidele filmitegijatele põnevat ja loovat teekonda Kagu-Eesti avastamisel. Loodame, et leiate siit inspiratsiooni, uusi ideid ja koostöövõimalusi!

Taotlusvooru rahastajateks on Põlvamaa Arenduskeskus, Valgamaa Arenguagentuur ja Võrumaa Arenduskeskus.