Tartu Loomemajanduskeskus

LMK logo

Mentorpäev Tartu Loomemajanduskeskuses

Foto: mentoripäev

Reedel, 10. veebruaril toimus esmakordselt Tartu Loomemajanduskeskuse mentorpäev.

Loomemajanduskeskuse juhi Külli Hanseni sõnul oli mentorpäeval mitu eesmärki: “Esiteks soovime aidata kaasa inkubatsioonis olevate ettevõtete arengule, aidata neil täpsustada alanud aasta eesmärke ning leida partnereid ja nõustajaid, kes saavad neid arenguprotsessis toetada. Teiseks soovisime ettevõtjatele tutvustada uusi mentoreid ja ka mentoritele näidata, millega tegelevad praegused inkubant-ettevõtted. Kolmandaks soovib loomemajanduskeskus teha rohkem koostööd Tartu erinevate organisatsioonidega ja koguda oma võrgustikku tarkust ning kompetentsi, millega loomeettevõtjaid toetada.”
 
Mentoritena olid kaasatud Tartu Ülikooli professor ja majandusteadlane Andres Kuusik, Tartu Ärinõuandla konsultant Karl Viiol, Tartu 2024 turundus- ja kommunikatsioonijuht Marili Vihmann ning sTARTUp Labi juht Maret Ahonen.
 
Loomemajanduskeskuses on hetkel inkubatsioonis 16 ettevõtet, kes esitlesid mentoritele oma 2022. aasta kokkuvõtteid ja 2023. aasta eesmärke nii liftikõne vormis kui ka enda uusimaid tooteid esitledes. Kokkuvõtteks tõdeti, et mentorpäev oli inspireeriv ja huvitav nii ettevõtjate kui ka mentorite jaoks. “Ettevõtted on andnud tagasisidet, et mentorpäev suunas tähelepanu fookuse hoidmisele ja ambitsiooni näitamisele tegevustes ja eesmärkides. Kaasinkubantide kuulamine ja omavaheline suhtlemine andis rikastava kogemuse ja soovi veelgi tihedamalt loomeka kogukonnas koostööd teha,“ kommenteeris mentorpäeva loomemajanduskeskuse ettevõtluskonsultant Juta Kuhlberg.