Tartu Loomemajanduskeskus

LMK logo

“Minu Tartu” – Alisa Vasina uus kollektsioon, kus kohtuvad kunst, mood ja linnamaastikud, HOPP disainipoes

Alisa-179

Täna, 4. juulil kell 17 avatakse HOPP Disainipoes disainer Alisa Vasina pop-up, kus saab näha tema rõivakollektsiooni „Minu Tartu“. Kollektsioon, mida esmakordselt esitleti juuni alguses Estonian Fashion Festivali raames Antoniuse moeetendusel, pälvis Tartu Kaubamaja tunnustuse.

Alisa Vasina on kunstnik ja disainer, kes käsitleb rõivaid kui lõuendeid, muutes need iseseisvateks kunstiteosteks. Tema akvarellmaalid ja joonistused jõuavad paberilt arvutisse ning seejärel, tänu trükitehnoloogiale, kangale. Iga kleit kannab seega endas kordumatut mustrit ja peegeldab osakest autori loomingust.

Kollektsioon “Minu Tartu” tähistab disaineri sõnul mitmete kogemuste, maastike ja emotsioonide kogumit, mis on kujundanud tema isiksust, kasvades heade mõtete linnas. „Ropka tööstusrajoonist Raadi rahvusliku hõnguni, Annelinna linlikust elustiilist Veeriku sportliku šikini on iga linnaosa kaasa aidanud minu isikliku kasvu sümfooniale,“ avab Alisa Vasina oma kollektsiooni lähtepunkte. 

Alisa Vasina sõnul peegeldab tema kollektsioon “Minu Tartu” kõiki neid kogemusi, maastikke ja emotsioone, mis on kujundanud tema isiksust kasvades heade mõtete linnas”. „Alates Ropka tööstusrajoonist ja Raadi rahvuslikust hõngust kuni Annelinna linnaliku elustiili ja Veeriku sportliku šikini – iga Tartu linnaosa on mõjutanud minu isiklikku arengut ja loomingulist teekonda,“ kirjeldab Vasina oma kollektsiooni lähtepunkti.

Külli Hansen, Tartu Loomemajanduskeskuse juht, lisab: „Alisa Vasina on olnud meie inkubant peaaegu kaks aastat. Selle aja jooksul oleme olnud tunnistajaks tema märkimisväärsele arengule ja sellele, kuidas ta on loonud brändi, mida kliendid armastavad. Alisa stiil on äratuntav ja isikupärane. Mul on hea meel, et tema loomingus leidub rõivaid, mis sobivad ka pluss-suuruses inimestele ja erinevatele kehatüüpidele.“

‎Alisa Vasina rõivakollektsiooni iseloomustab lihtne ja mugav lõige, mis rõhutab naiselikku siluetti – see on tema brändi tuum. Kollektsiooni „Minu Tartu“ saab näha HOPP Disainipoes kuni juuli lõpuni.

HOPP Disainipood asub aadressil Küüni 4, Tartu ning on avatud E-R 11-19 ja L 11-15.

Rohkem infot HOPP Disainipoe Facebooki lehel