Tartu Loomemajanduskeskus

LMK logo

Tartu Filmifond avab Lõuna-Eesti taotlusvooru

Kaader German Golubi filmist "Mu kallid laibad"
Kaader German Golubi filmist "Mu kallid laibad".

Tartu Filmifond avab taotlusvooru filmiprojektide rahastamiseks ning esmakordselt saavad filmitegijad taotleda toetuseid ka filmide tootmiseks Lõuna-Eesti viies maakonnas. Tartu Filmifondi kaudu rahastatakse voorus lisaks Tartu ja Tartumaale ka Jõgeva, Võru, Põlva ja Valgamaal teostatud kulusid. Taotluste esitamise tähtaeg on 1. detsember. Voorust toetatakse lühifilmide ja dokumentaalfilmide tootmisega seotud kulusid, kusjuures tagasimaksetel põhinevat toetust on võimalik taotleda kuni 30% tehtud kuludele.

Tartu filmifondi projektijuht Signe Somelar-Erikson: “Käesolevas voorus kutsume toetust taotlema üksnes  lühi- ja dokumentaalfilmide loojaid mitmel põhjusel: vooru eelarvemahu tõttu kasutame seekord vahendeid suunatumalt, soovime rohkem esile tuua kohalikke lugusid, keskenduda kohalikele teemadele ja inimestele, aga samuti anda filmitegijatele läbi lühifilmide toetamise täiendava võimaluse eksperimenteerimiseks ja uute ideede proovimiseks, mis võivad hiljem kaasa tuua täispikkade filmiprojektide arendamise.”

2015. aastast tegutseva Tartu Filmifondi eesmärgiks on edendada Tartu linna ja Lõuna-Eesti maakondade ettevõtluse arengut, toetades professionaalsete audiovisuaalsete teoste tootmist. Kaheksa tegevusaasta  jooksul on Tartu filmifond panustanud juba 35  filmi valmimisse. Iga toetatud film rikastab oma unikaalsel moel Eesti filmivaldkonda ning tutvustab Tartus ja Lõuna- Eestis tegutsevaid filmiloojaid läbi erinevate ekraanilugude. Tartu Filmifond on toetanud selliseid auhinnatud ja tunnustatud linateoseid nagu Anna Hintsi dokumentaalfilm “Savvusanna sõsarad”, German Golubi lühifilmi “Mu kallid laibad”, Joosep Matjuse dokumentaalfilmi “Tuulte tahutud maa” ja paljusid rahvusvahelisi koostööfilme, nagu Henrik Ruben Genzi “Erna on sõjas” ja Margus Paju “O2”.

Täpsema info taotlemistingimuste kohta leiab kodulehelt tartufilmfund.ee.