Tartu Loomemajanduskeskus

LMK logo

Tartu filmifond ja Viru filmifond sukeldusid Vilniuse filmimaailma

Foto_Vilnius

Tartu filmifond ja Viru filmifond astusid olulise sammu Eesti ja Leedu filmi- ja turismisektori vaheliste suhete tugevdamiseks külastades 11. – 13. oktoobrini Vilniust ning sealseid kolleege Vilnius Film Office’st ning Go Vilnius’est.

Uuriti ja kuulati, kuidas on Leedu pealinnast saanud Baltikumi ligitõmbavaim sihtkoht filmitegijatele üle kogu maailma. Vilniuses on viimastel aastatel toodetud mitmeid tuntud sarju, nagu näiteks: “Tšernobõl” (2019, HBO seriaal) , “Sõda ja Rahu” (2016, BBC ajalooline draamasari), “Stranger Things” (alates 2016, Netflixi seriaali 4.hooaeg), “Katariina Suur” (2019, HBO draamasari).

Signe Somelar- Erikson, Tartu filmifond: “See reis oli väga inspireeriv. Nähes Vilniuse pühendumust linna kui filmitootmise sihtkoha arendamisel, saime kinnitust, et rahvusvaheliste filmiprojektide regiooni toomine on küll töömahukas, aga võimalik!”.

Külastati ka Vilniuse suurimat filmistuudiot ning atraktiivsemaid võttepaiku, samuti kohtuti Go Vilnius meeskonnaga, kes teevad suurepärast tööd, et turundada Vilniust kui omalaadset ja põnevat sihtkohta turistidele, investoritele, aga ka uutele elanikele.

Visiidil osalejate jaoks oli see kohtumine suurepärane võimalus mitte ainult tutvuda naaberriigi filmi- ja turismisektoriga, vaid ka luua kontakte, millest võivad tulevikus sündida uued rahvusvahelised koostööprojektid!

Juba 14. novembril räägib Vilnius Film Offic’e juht Jurate Pazikaite Tartus toimuval rahvusvahelisel lokatsiooniseminaril Vilniuse kogemusest mahukate ja keeruliste filmivõtega.

Seminarile registreerumine on avatud kuni 01.11.2023: https://locationsessiontartu.ee/.

Vilniuse õppereisi ja lokatsiooniseminari toimumist kaasrahastab Eesti EU välispiiri programm.  https://www.estoniarussia.eu/.