Tartu Loomemajanduskeskus

LMK logo

Tartu Filmifond osales Cannes’i filmifestivalil

Foto autor Erlend Štaub.
Foto autor Erlend Štaub.
19. – 24. mail osales Tartu Filmifondi delegatsioon Cannes`i filmifestivalil ja selle raames toimuval filmiturul Marché du Film.Esmakordselt eesti filmi ajaloos toimus festivali raames regionaalsete filmifondide vastuvõtt. Seda korraldasid ühiselt Tartu Filmifond ja Ida-Viru Filmifond. Filmituru Eesti paviljonis toimunud vastuvõtt oli rohke osalejate arvuga üritus, kus kohtusid Eesti ja rahvusvahelise filmitööstuse esindajad ning jagati infot filmilokatsiooonide ja regioonides pakutavate teenuste kohta.
„Eesti filmil läheb maailmas järjest paremini ning huvi siin filmimise vastu kasvab. Samas ei teata, et filmide tootmiseks on võimalik lisaks riiklikule rahastusele saada toetust ka regionaalsetest filmifondidest,“ kommenteerib Tartu Filmifondi juht Külli Hansen.

„Pidasin Cannes’is hulgaliselt kohtumisi inimestega, kes soovisid saada infot Tartu ja Lõuna-Eesti kohta ning kogusid infot lokatsioonide kohta. Teatakse, et Eesti filmiinimesed on professionaalsed, kuid ei teata, milliseid maastikke või hooneid siit leida võib. Huvi Tartu Filmifondi vastu oli väga suur ning Cannes’ is viibides oli selgelt tunda, et iga kohtumine aitab tuua Tartut ning Lõuna-Eesti mitmekülgseid võimalusi senisest enam maailma filmikaardile.“

Cannes’ i filmifestival toimus sel aastal 76. korda. Festivali raames toimunud filmimaailma ühel olulisemal filmiturul Marché du Film on Eesti olnud esindatud juba üle 20 aasta. Sel aastal oli Eesti kohal ligi 100-inimeselise delegatsiooniga ning filmiturgu külastas ka Eesti kultuuriminister.