Tartu Loomemajanduskeskus

LMK logo

Tartu Filmifond toetab uusi põnevaid filmiprojekte

Foto filmi "Ellujäämise kunstnikud" võtetelt, autor Heikki Leis.
Foto filmi "Ellujäämise kunstnikud" võtetelt, autor Heikki Leis.

Selgusid Tartu Filmifondi 2024. aasta kevadise taotlusvooru tulemused. Fond on otsustanud käesoleva aasta esimesest voorust toetada kolme mängufilmi ja kolme dokumentaalfilmi tootmist. Kõik toetatud filmid peegeldavad nii piirkonna lugusid, pärandit kui ka tänapäeva aktuaalseid teemasid.

Mängufilmide toetus:

“Raba” (tootja: Meteoriit, režissöör Reinis Kalvinš): krimipõnevik, kus ühe poisi surnukeha leidmine turbaväljalt viib kohaliku politseiniku sügavale oma unustatud minevikku, avades 30 aasta taguse traagilise juhtumi.

“Meie Erika” (tootja: Filmivabrik, režissöör German Golub): elulooline spordidraama legendaarsest Elva trekisõitjast Erika Salumäest, kes jõudis lapsepõlve raskustest hoolimata olümpiavõiduni.

“Igavene suvi” (Tootja: Tallifornia SPV5 Tupacback, režissöör Miguel Llansó): lugu kolmest noorest naisest, kes ei karda suuri muutusi ega kummalist tehisintellekti, mille eesmärk on panna inimene saavutama oma maksimaalset potentsiaali. Isegi kui see tähendab, et ta pole enam inimene.

Dokumentaalfilmide toetus:

“Ellujäämise kunstnikud” (tootja: Aadam ja Pojad, režissöör Jaan Tootsen): film räägib Võrumaa inimeste loovast lähenemisest elule, kus vaatamata eluraskustele on alati leitud üles pulbitsev elurõõm ja ellujäämise tarkus. Lugu on inspireeritud Jaan Tootseni lapsepõlvemälestustest.

“Hilda Ha. Võrgust väljas” (tootja: McQueen), režissöör Eva Kübar: film kujutab aastat metsiku ja vaba saksa naise Hilda Ha elust, kes elab koos aastase lapsega off-grid (võrguühenduseta) elu ilma vee ja elektrita, iseehitatud väikses Lõuna-Eestis majas.

“Andrus” (tootja: Masterplaan, režissöör Madis Reimund): portree kunagisest maailmameistrist Andrus Värnikust, kes püüab leida oma kohta maailmas pärast sportlaskarjääri. Tartu Filmifondi projektijuht Signe Somelar-Erikson: „On suur heameel kasvava huvi üle filmimise vastu Lõuna-Eestis. See on kindlasti  meie piirkonna mitmekesisuse ja loovuse tunnistajaks. On äärmiselt põnev näha, kuidas nii Eesti kui ka rahvusvahelised filmitegijad avastavad meie siinseid lugusid, pärandit, loodust ja ka talente!“ Kokku toetab fond filmiprojekte 75 780 euroga. Filmifondi rahastavad Tartu linn, Tartumaa Omavalitsuste Liit, Jõgevamaa Ettevõtlus- ja Arenduskeskus, Põlvamaa Arenduskeskus, Võrumaa Arenduskeskus ja Valgamaa Arenguagentuur.

Kontakt:
Signe Somelar-Erikson
Tartu Filmifond
fund@tartufilmfund.ee
53431027