Tartu Loomemajanduskeskus

LMK logo

Tartu Filmifondist sai üle-Euroopalise filmivolinike võrgustiku 100. liige

Foto autor: Maria Kilk
Foto autor: Maria Kilk

Tartu Filmifondist sai üle-Euroopalise filmivolinike võrgustiku (European Film Commissions Network) 100. liige

Tartu Filmifondil hea meel teatada, et alates käesoleva aasta jaanuarist on fondist on saanud rahvusvahelise võrgustiku  – European Film Commissions Network (EFCN, https://eufcn.com/) täisliige. Tartu fiilmifond on esimene ja ainus Eesti organisatsioon, kes on liitunud selle võrgustikuga.

European Film Commissions Network (EFCN) on Euroopa juhtiv filmifonde ja filmivolinikke  ühendav võrgustik, mis edendab koostööd Euroopa filmikogukonnas lokatsioonide tutvustamisel, viib läbi koolitusi, korraldab messide ja filmifestivalide  ühiskülastusi ning viib läbi valdkonna uuringud.

Tartu Filmifondi jaoks on liitumine EFCN-iga oluline samm rahvusvahelisel areenil. See avab uusi võimalusi Tartu ja Lõuna-Eesti kui filmisõbraliku regiooi tutvustamiseks ning tugevdab sidemeid rahvusvaheliste filmiprojektidega.

“Tartu Filmifondi jaoks on EFCN-iga liitumine põnev võimalus tutvustada Tartut ja Lõuna-Eestit kui atraktiivset filmitegemise sihtkohta rahvusvahelisel tasandil,” kommenteeris projektijuht Signe Somelar – Erikson. “Loodetavasti avab see uksed ka uutele koostööprojektidele ja aitab meil edendada kohalikku filmielu.”

Rohkem infot:
Tartu filmifond
Signe Somelar-Erikson
53431027
fund@tartufilmfund.ee