Tartu Loomemajanduskeskus

LMK logo

Tartu Loomemajanduskeskus tunnustas peapreemiaga auto turvapatjadest loodud moekollektsiooni

Fotograaf Karolin Linamäe copy

Möödunud nädalavahetusel, Estonian Fashion Festivali raames toimunud Antoniuse moeetendus, mis keskendus eri kehatüüpidele mõeldud kollektsioonide esitlemisele, tõi esile ka keskkonnahoidliku ja uuendusliku moeloomingu. Tartu Loomemajanduskeskus tunnustas disainer Lisette Laanoja innovatiivset kollektsiooni „Kõrge lennu preemiaga“, mille väärtuseks on 1000 eurot.

Lisette Laanoja brändi DESIGN BY SETE kollektsioon “Airbag No.19”, on loodud unikaalsest materjalikombinatsioonist – autode turvapatjadest ja lohesurfi tekstiilidest. Laanoja tööd paistsid silma nii oma keskkonnasäästlikkuse kui ka loomingulisuse poolest, pakkudes uusi võimalusi taaskasutusmaterjalide kasutamiseks moedisainis.

„Lisette on noor ja innovatiivne disainer, kes suudab tavalised materjalid, nagu autode turvapadjad ja lohesurfi kangad, muuta millekski täiesti erakordseks,“ iseloomustas Laanoja kollektsiooni Tartu Loomemajanduskeskuse juht Külli Hansen ning lisas: „Tema kollektsioon on funktsionaalne ja stiilne, kombineerides tuulekindluse ja veekindluse kaasaegse disainiga, andes samal ajal materjalidele uue elu, muutes need kantavateks ja pilkupüüdvateks rõivasteks.“

Lisaks peapreemiale andis Tartu Loomemajanduskeskus välja ka kolm eripreemiat, mis võimaldavad disaineritel korraldada pop-up näitusmüüke Tartu kesklinnas tegutsevas HOPP Disainipoes. Eripreemiad said Tuuliki Peil ja Eva Lotta Tarn / New Life Studio ja Margo Laanvee / OOMYO ning OmaMood etenduselt Gea Rahel Promet / Moonsund. Lisaks näitusmüügile kaasneb preemiaga turundustoetus, et aidata disaineritel oma brände tutvustada ja kollektsioone müüa.

Tartu Loomemajanduskeskus on ettevõtlusinkubaator, mille eesmärk on toetada alustavate ettevõtjate arengut. Ka Estonian Fashion Festivalil väljapandud auhinnad kannavad seda eesmärki. „Läbi toetuse loodame anda tuult tiibadesse neile disaineritele, kelles me näeme potentsiaali, aidates neil leida oma kohta turul ning astuda järgmisi samme professionaalses arengus – olgu see siis suurema nähtavuseni jõudmine või innovatiivsete ärimudelite või äriprotsesside arendamine,“ põhjendas Hansen preemiate väljaandmise vajalikkust. 

Antoniuse moeetendus on oluline osa Estonian Fashion Festivalist, mis toob kokku Eesti noored ja andekad moeloojad. Käesoleva aasta etendus tõestas, et keskkonnasõbralikud ja innovatiivsed lahendused võivad olla moedisainis edukalt ühendatud.

Estonian Fashion Festival, mis on viimaste aastatega tõusnud Eesti olulisemaks kestliku moe suursündmuseks, toimus tänavu juba seitsmendat korda. Kolme moeetenduse raames esitlesid oma kollektsioone 39 disainerit. Lisaks sai külastada valdkonna professionaale koondavat Showroom’i ning osaleda seminaril Greenery, kus kohalikud ja rahvusvahelised eksperdid arutlesid keskkonnasäästliku moe teemadel.