Tartu Loomemajanduskeskus

LMK logo

Tartu Loomemajanduskeskuse mentorpäev

Tartu Loomemajanduskeskuse mentorpäev
Foto autor: Ederi Ojasoo

Tartu Loomemajanduskeskus korraldas 13. veebruaril mentorpäeva, kus oma ettevõtte arengut ja plaane tutvustas 14 inkubatsiooniettevõtet.

Mentoritena olid kohal TÜ professor ja Creative Destruction Labi eestvedaja ja juht Andres Kuusik, Tartu Lõunakeskuse ja Astri grupi turundusjuht Piret Vapajeva, SA Tartu Ärinõuandla mentor Karl Viiol ja Mart Lankots disainiagentuurist Velvet.

Ettevõtted tegid 5-minutilise esitluse, millele järgnesid mentorite kommentaarid, küsimused ja nõuanded. Päev andis hea ülevaate ettevõtete arengust, probleemidest ja arenguvajadustest. Inkubantidele andis päev hea ülevaate teiste ettevõtjate tegemistest ja tekkis mitmeid koostööideid. Mentorid tunnistasid, et Tartu Loomemajanduskeskuses on palju toredaid ettevõtteid ning kõik ettevõtjad on pühendunud ja motiveeritud.

Karl Viiol kommenteerib: „Tundub, et aasta inkubatsiooni on ettevõtetele draivi juurde andnud, aga oluline on saada paika fookus ja seda hoida. Loomeettevõtetel on palju ideid, aga tuleb valida peamised sihid, mille poole liikuda.“ Ta rõhutas, et mentoritega koos on kergem edasi liikuda: „Tuleb võtta ambitsioonikaid eesmärke ja kui selle suunas liikumine jääb eneseusu taha ning üksinda ei julge unistada, siis tuleb võtta toeks mõni mentor ja liikuda koos temaga.“

Mart Lankots lisas, et äri aluseks on suhted ja õigete partnerite valimine. Oma klientidelt tuleb tagasisidet küsida igas etapis.

Tartu Loomemajanduskeskuse ettevõtluskonsultant Juta Kuhlberg: “Ettevõtlike inimeste kokkusaamised ja ühised arutelud on ka varem aidanud paremaid lahendusi leida ja osapooltele väärtust luua. Seekordsel mentorpäeval kogetud sünergia ja ettevõtjate aktiivne kohalolek ainult kinnitasid seda. Mentorite kommentaaridest saadi hoogu ja innustust, teiste kuulamine aitas ka enda äris paremini fookust leida. Omavahelistes vestlustes sündisid ka uued koostöökohad.”