Tartu Loomemajanduskeskus

LMK logo

Ettevõtted

LMK ETTEVÕTTED

FLOW COACHING

Flow Coaching pakub juhtimis- ja meeskonnacoachingut ning koolitusi.

Flow Coachingus saavad tuge:

  • Naisettevõtjad oma ettevõtte arendamiseks.

Pakume individuaalset ettevõtluscoachingu paketti, kuhu kuuluvad lisaks coachingule konsultatsioonid raamatupidaja, turundaja ja veebilehtede arendajaga. Lisaks toimuvad regulaarselt grupicoachingu programmid, mis annavad võimaluse arendada enda ettevõtet teiste naisettevõtjate motiveerival toel.

  • Meeskondade juhid ja meeskonnad.

Juhtimis- ja meeskonnacoachingu eesmärk on avada ruum olulisteks vestlusteks, mis puudutavad juhi ja meeskonna tulemuslikkust ja heaolu. Coachingu käigus saavad nii juht kui meeskond koos kogeda, õppida ja reflekteerida, aidates seeläbi luua töösse selgust, fookust ning tugevat ühtehoidmist.

Precious Plastic Tartu logo

PRECIOUS PLASTIC TARTU

Precious Plastic Tartu on Lõuna-Eesti esimene Precious Plastic ideoloogial põhinev plastiku ümbertöötlemise töökoda. Käed saab külge panna erinevatele masinatele, millega saab plastikut hekseldada, sulatada ja pressida. See on ruum, kus inimesed saavad ise anda oma plastpakenditele uue elu. Töökoja valmides saab tiimiga osa võtta näiteks töötubadest või liituda avatud töötubadega ning näha ise, kuidas plastikjäätmeid uuteks toodeteks vormida.

Facebook: https://www.facebook.com/preciousplastictartu/
Instagram: https://www.instagram.com/preciousplastictartu/
E-post: preciousplastictartu@gmail.com

Villapreili logo

VILLAPREILI

Villapreili on väike armas käsitöö stuudio, kuhu saab tulla oma loovuse äratamiseks, ringideks ja töötubadeks.

Villapreili on mõeldud isetegemise entusiastidele, kellel kodus napib ruumi, vahendeid, seltskonda või motivatsiooni käsitöö harrastamiseks ja kes vajavad
selleks inspireerivat keskkonda. Siit leiavad suured ja väikesed käsitöösõbrad läbimõeldud valiku kvaliteetseid käsitöötarbeid ja inspireerivaid ideid koos kohapeal koosloomise rõõmuga olenemata sellest, kas oled algaja või proff.

Tule ühine meie loovust armastava koguoknnaga. Võta kaasa juba pooleliolev projekt, katseta kohapeal erinevaid materjale ja vahendeid, saa tuttavaks teiste
käsitööhuvilistega, jaga oma kogemusi või ammuta lihtsalt värsket inspiratsiooni. Pole isu ise nokitseda aga Sind kõnetab meie loomehõng – pole midagi, meile meeldib seltskond, tule veeda aega tassi kohvi või klaasi veini seltsis, tutvu käsitöökirjandusega või uudista, mida pakuvad meie juures teised erilised
loovinimesed. Anna teada, millised on Sinu hetke kõige hingelähedasemad käsitööhuvid ja püüame neid koos Sinuga avastada.

Koosloomiseni!

Avame peagi

Kontakt:
Airi Vaher
Villapreili oü
+37256244569
airi@villapreili.ee

Estonian Fashion Festival

ESTONIAN FASHION FESTIVAL

Estonian Fashion Festival on esimene jätkusuutliku moe suursündmus Eestis, mille keskmes on kolm erinäolist moeetendust – Mood-Performance-Tants, Antoniuse moeetendus ja OmaMood. Festivali lisaprogrammi kuuluvad disaineritele suunatud koolitused, kõigile huvilistele ja tarbijatele suunatud seminar Greenery, valdkonna professionaalidele mõeldud Showroom, aga ka laiemale publikule avatud näitused, töötoad ja filmiprogramm.

Esindame festivalil Eesti disainereid, kes on oma tegevusse kaasanud jätkussuutlikke praktikaid. Ühtse kogukonnana soovime neist kogemustest õppida ning neid jagada, et esindada järgnevatel aastatel vaid jätkusuutlikke moeloojaid. Nii loome kultuurist kantuna parema homse.

Estonian Fashion Festival kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi ning toimub Kõrgema Kunstikooli Pallas, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia ja Tartu Loomemajanduskeskuse koostöös.

Koduleht fashionfestival.ee
FB https://www.facebook.com/estonianfashionfestival
IG https://www.instagram.com/estonianfashionfestival
Youtube https://www.youtube.com/@estonianfashionfestival

Kontakt
Key Külaots
+372 5131773
key.kulaots@gmail.com

Kristel Vask

KRISTEL VASK

Teate seda kohta, kus kohtuvad loovus ja võimalused? Mis veel on võimalik? Sellest kohast sai alguse ühe inimese firma, OÜ Kristel Vask. Ma ei tea, mis ootab ees ja ma ei tea, kuhu ma jõuan. Ja ma ei taha seda teada. Tahan olla voolavuses ja vaba. Tahan tunnetada iseenda piire, tahan areneda, tahan muutuda. Ma ei ole seesama, kes olin eile ja ma ei ole homme seesama, kes olin täna. Las ma voolan naiselikus rahulikus energias … iga asi omal ajal.
Siiski saan kirjeldada, mida olen siiani loonud. Teerada mu järel näitab ise, kuhu on suund. Minu märksõnadeks on kaaluline kergus, kihiti ja kahtepidi kantavus.

Kaaluline kergus. Mis saab olla mugavam kui kerge reisipagas ja samas võimalikult palju võimalusi pakkuv outfit? See on üks põhjuseid, miks kasutan õhulisi ja kergeid kangaid. Praegu on põhiliseks kangaks küll kunstkiust šifoon, kuid loodetavasti on mul üha enam jaksu, et minna üle looduslikumatele ja kehasõbralikemale kangastele.
Kihiti kantavus. Eesmärgiks on luua omavahel sobivad tooted, mida saab kanda ühekaupa või omavahel mõnusasti kombineerida. See annab võimaluse lihtsalt muuta oma välimust, kas kihte juurde lisades või eemaldades. See omadus lisab kleitidele võimalikkuse kanda neid nii rannakuumuses kui talvisel juubelipeol. Samuti võid minna viisakalt juubelipeolt otse, eemaldades ühe kihi, metsikusse ööklubisse tantsu vihtuma. Sa ei vaja enam nelja aastaaja jagu kleite oma riidekappi!
Kahtepidi kantavus. Jah, see on mõnus ajugümnastika. Mis kangad omavahel sobivad tekstuurilt? Mis kangad omavahel sobivad toonilt? Mis võimalused on nendega mängimiseks? Rõivaeseme kaks erinevat poolt – ühelt poolt rõõmus, värviline, helge, teiselt poolt soliidne, vaoshoitud, viisakas … Erinev pool erinevaks olemiseks.

Kontaktid:
Instagram: https://www.instagram.com/kristelvask/
Kristel Vask
Telefon: 56 494 321
e-mail: kristel.vask@gmail.com

KÖÖMEN LMK Ettevõtted

KÖÖMEN

Köömen pakub autentset Araabia toiduelamust. Armastusega, põlvestpõlve pärandatud retseptide järgi. Köömen on sotsiaalne ettevõte. Pingutame, et sisserändajad saaksid paremini kohaneda Eesti ühiskonnaga ja samal ajal tutvustada oma kultuuri ja toidu paremikku.

Korraldame (virtuaalseid) kokandustöötube, kus Eestis elavad Süüria, Palestiina, Iraani ja teiste põnevate maade kokad õpetavad kokakultuuri ja oma kombeid. Pakume toitlustust nii seminaridele, konverentsidele kui ka sünnipäevadele. Ning muidugi on meil ka oma väike take-away Tartu Turuhoones ning suvel võib meid näha erinevatel festivalidel. Unustamata juuri, kokkame oma maitse järgi, kuid õpime tundma kohalikke kombeid, keelt ja kultuuri.

Eestlased tunnevad köömneid kohaliku ürdina. Ja köömen ongi Eesti ürt. Kuid ta on ka Norra, Vietnami ja Iraani ürt. Teadaolevalt võeti esimesed köömned kasutusse Babüloonias, tänasel Süüria territooriumil 2200 aastat tagasi. Seega võib köömneid pidada kaasaegse multikultuurse Euraasia seemneks, mis annab vürtsi, ergutab söögiisu ja toob rahva kokku.

Nagu meiegi!

Kontakt: Dan Prits
+37256950099
dan@koomen.ee
koomen.ee
https://www.facebook.com/koomencatering

Audiocat logo

AUDIOCAT

AudioCat arendab ligipääsetavat mobiilirakendust audiomängudele, mis keskenduvad ainult helile aga kasutavad videomängu interaktiivsust. Meie audiomängud on ligipääsetavad ja kaasahaaravad olenemata nägemisvõimest ning pakuvad uudset elamust kiire elutempoga inimestele. Me loome kogukonda, kus inimesed saavad jagada omavahel mängu nippe, suhelda, luua uusi sõprussuhteid ja tunda ennast võrdselt.

AudioCat on uudne meedium, mis arvestab ka nägemispuudega inimestega ning liidab nad kogukonda. Mobiiliplatvorm on lihtne aga samas väga interaktiivne, et hoida mängulist õhkkonda.
Audiomängude puhul on ülioluline kvaliteetne heli ning visuaalid saavad moodustuda mängija kujutlusvõimes. AudioCat platvormil on kuulmine lõbu aluseks, sest kõigil peab olema võimalus nautida mängumaailma.
Tiim on kaheliikmeline – Anette ja Henry-Gerret. Neil kahel noorel on suur unistus AudioCat näol, mille nimel nad aktiivselt igapäevaselt töötavad.

Kontakt:
henry@audiocatapp.com
anette@audiocatapp.com
Email: info@audiocatapp.com
Telefon: +372 53661205

Veebileht: https://www.audiocatapp.com
Instagram: https://www.instagram.com/audiocatapp/
TikTok: https://www.tiktok.com/@meetaudiocat
LinkedIn: https://ee.linkedin.com/company/audiocat

ME KNIT LMK Ettevõtted

ME KNIT

ME Knit on kudumibränd, mille eesmärgiks on luua kvaliteetseid, mugavaid ja keskkonda säästvaid kudumeid moodsas võtmes. Kõik kudumid on ainulaadse disainiga ning kootud hoole ja armastusega käsikudumismasinatel. Kudumid on valmistatud naturaalsest meriino ja alpaka lõngast, mis on kandjale nahasõbralikud, pehmed ja kohevad.

ME Knit disainer on Irja Lembra. Ta on lõpetanud EKA moedisaini eriala ja tema suureks kireks on kvaliteetsest lõngast kudumite loomine ning eriliste koemustrite ja uute lõngade katsetamine.

Irja Lembra
Mob. +372 56153533
tkudum@gmail.com
www.facebook.com/meknit.estonia
www.instagram.com/meknit.estoni

SERVIIS LMK Ettevõtted

SERVIIS

Loovstuudio Serviis on graafilise disaini ettevõte, mille eesmärk on pakkuda terviklikke disainlahendusi.
Iga idee vajab visuaalset vormi – meie aitame klientide häid ideid ellu äratada.

Serviisi eripäraks on loomingulisus ja terviku tunnetus.
Loome disaine, mille kõik osad sobituvad ühtseks komplektiks ja kannavad äratuntavat identiteeti.

Meile meeldivad väljakutsed ja uudsed ideed.
Näiteks oleme kujundanud visuaalse identiteedi eesti esimesele lõhkumistoale ning loonud visuaale Noorte Laulu- ja Tantsupeole.

Meie neljaliikmelises tiimis on loovjuht Eliisa, kunstnik Maria Elise, disainer Carol ja finantsjuht Klaus-Peeter.

Kontakt:

Eliisa Ladva
serviis@serviis.ee
56561279

ALISA VASINA

ALISA VASINA

Alisa Vasina on loominguline elustiili bränd, mis ammutab inspiratsiooni linnadžungli julgetest isiksustest. Brändi asutaja on Tartus tegutsev kunstnik Alisa Vasina. Kunsti esteetikast sündinud moebränd esindab originaalset suhtumist, Meie looming on pühendatud silmapaistvatele isiksustele, kes oskavad hinnata värvide sära. Kui Sa eelistad olla nähtav, mitte sulanduda halli massi, siis just Sina oled meie inspiratsioon! Elu on lõuend, täida see erksate värvide ja ägedate lugudega!

Kontaktid:
Instagram: https://www.instagram.com/alisavasina.ee/
Facebook: https://www.facebook.com/alisavasina.ee
Veebileht: https://www.alisavasina.ee/

Alisa Vasina
+37256231617
kunst@alisavasina.ee

BIBIX

BIBIX

BIBIX on väike kodumaine õmblusettevõte, kus õmbleme glamuurseid sametkangast dressikomplekte naistele ja lastele. Klient saab ise komplekteerida meelepärased dressid valides sobiva mudeli, sameti ja voodrikanga toonid ning soovi korral ka tikandid ja kristallid.
Tootmises kasutame kõrgkvaliteetset sametit, mis on suurepäraste omadustega. Materjal venib, kuid ei veni välja isegi pikaajalisel kasutamisel, kohandub kandja figuuriga, ei näita välja plekke ning ei kortsu. Sametil on sügav värvitoon ja luksuslik läige ning see püsib säravana ka peale mitmekordset pesu. Meie eesmärgiks on pakkuda rõivaid, mis muudaksid kandja kauniks, loobumata seejuures mugavusest.
Lisaks oma toodangule, pakume ka õmblusteenust ettevõtetele – lõigete loomisest kuni valmistoodanguni välja. Oleme spetsialiseerunud trikotaaži õmblemisele, aga ka kõik muud materjalid on meile tuttavad (sh. naiste- ja meeste triiksärgid).

Facebook: facebook.com/bibixvelvet/
Instagram: instagram.com/bibix_sametdressid
Veebileht: bibix.eu

Kontakt: Airi Saago
+372 58147107
bibix.info@gmail.com

FRANZ RAVER

FRANZ RAVER

Franz Raver loob vabaaja mugavaid riideid, mis on puhta disainiga ja stiilsed, ent mitte igavad. Kui otsid “tavalisi” riideid, siis pole Franz Raver Sulle!

Keskkond ja jätkusuutlikkus on Franz Raveri keskne väärtus emotsioonide ja mälestuste kõrval. Teame, et saame mälestusi ja emotsioone luua, kui meil on planeet, kus neid luua. Teame, et kvaliteetne saab olla keskkonnasõbralik!

franzraver.com
fb: @franzraver
Kontakt: info@franzraver.com

SPIRIMAL

SPIRIMAL

SPIRIMAL on kunstiline bränd inspireeritud naljakatest sõnamängudest ja kaasaegsest kultuurist. Siit leiad kantavat kunsti, kodukunsti ja kunstipäraseid kingitusi. Tunne end vabalt illustreeritud maailmas, millel on omanäoline pildikeel ja pöörane huumorimeel. Elu on liiga lühike, et seda päris tõsiselt võtta, seega siit leiad vaheldust argipäevale. Nõrganärvilistel palume mitte reageerida!

Kontaktid:
instagram: https://www.instagram.com/spirimal/
Facebook: https://www.facebook.com/spirimal
Veebileht: https://spirimal.com/

Alisa Koplus
+37256231617
spirimals@gmail.com